Особливості гранулювання відходів деревини — комплексні рішення від KAHL

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «БИОЭНЕРГЕТИКА»

На ринку деревних гранул зростає усвідомлення значущості високої якості продукції. Майже будь-яку відновлювальну сировину можна гранулювати і в такій формі подавати на подальшу обробку.

У порівнянні з іншими продуктами деревина не має сильних власних зв’язувальних властивостей, як, наприклад, крохмалевмісні комбікорми. Антифрикційні властивості також не особливо виражені. Тому всередині пресувальних каналів матриці дуже швидко виникає висока сила тертя, яка потрібна для компактування навіть такого продукту з низькими в’яжучими властивостями. При цьому слід звернути увагу на істотні відмінності в переробці різної деревини залежно від вмісту в ній смоли. Для пресування деревини твердих порід, такої як бук або дуб, потрібно докласти більше зусиль, ніж для деревини м’яких або хвойних порід. Зусилля пресування веде до «питомої витрати енергії», що при обробці деревини становить від 50 до 60 кВт/год.

Зважаючи на високий опір тертя і низькі зв’язувальні сили деяких порід деревини, дуже важливим процесом є попереднє кондиціонування, тобто первинна обробка продукту безпосередньо перед пресуванням. Тому в даному випадку істотну роль відіграють вологість продукту та його температура, а також ступінь подрібнення. Для підвищення вологості продукту доцільно додавати воду — частково у вигляді пари, а перед гранулюванням деревину деякий час витримати, щоб волога увібралася в продукт.

Передумовою для оптимальної експлуатації обладнання є рівномірне завантаження преса, достатнє попереднє подрібнення, гомогенність продукту та вологість близько 12%.

Повна лінія переробки включає можливість подрібнення продукту за допомогою дробарки, безперервний проточний змішувач для введення пари і води та кондиціонер тривалої дії для витримки перед гранулюванням.

Уже майже сто років компанія Kahl займається розробками в цій галузі та може запропонувати досконалу технологію, що дозволяє виготовляти гранули з відмінними властивостями згоряння:

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.