Майбутнє деревообробки у твоїх руках. Досягти американської мрії в Україні

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «ЗНАКОМСТВО С ПРЕДПРИЯТИЕМ»

«Майбутнє деревообробки у твоїх руках» — проект MOST-Україна, компанії, яка на ринку деревообробного обладнання та інструменту вже 15 років, а десять з них є ексклюзивним представником знаного у всьому світі американського виробника Wood-Mizer

Олександр Твердохліб — генеральний директор та співвласник компанії MOST-Україна, ексклюзивного представника американського деревообробного обладнання Wood-Mizer.
Власник кінноспортивного клубу Baykov.
Офіційний дилер STIHL та VIKING.
Член USUBC (Американсько-Української Ділової Ради) та віце-президент Української асоціації деревообробного обладнання (УАДО).
Компанія MOST-Україна — постійний учасник і партнер галузевих виставок

Знайомство з MOST-Україна

— Компанія наша починалась з ідеї надавати повний спектр товарів і послуг для українських деревообробників, — розповідає Олександр Твердохліб. — Ми випробували пилки різних виробників, експериментували, напрацьовували базу клієнтів — з кожним знайомились особисто. Wood-Mizer нас полонив. Це була справжня американська якість разом із сервісом, стрічкові пилки, які не тріскають на шві та які після заточування можна використовувати знову і знову.

Офіційно співпраця MOST-Україна з Wood-Mizer почалась у 2007 році, коли компанія отримала ексклюзивні права на продаж інструменту Wood-Mizer в Україні. У 2010 році ця співпраця тільки зміцніла завдяки ексклюзивним правам на продаж обладнання Wood-Mizer в Україні.

Wood-Mizer в Україні та світі

Історія Wood-Mizer почалась у 1982 році у Сполучених Штатах Америки. Двоє конструкторів, Дональд Ласковскі та Даніель Текульве, в Індіанаполісі розробили прототип компактної пилорами LT30, який вирізнявся використанням вузьких стрічкових пилок. Технологія тонкого пропилу дозволяла економити деревину, не втрачаючи сировину через використання широкої пилки. Згодом конструктори розробили потужніший верстат LT40, який став одним із найпопулярніших у світі.

Оскільки Wood-Mizer отримував багато замовлень з Європи, у 1990 році почали будувати завод у Польщі, який став четвертим серед виробничих потужностей Wood-Mizer. Нещодавно Wood-Mizer придбав завод у Швеції, який спеціалізується на виготовленні обладнання для вторинної деревообробки, і вже почав випуск чотиристоронніх стругальних/профілювальних верстатів нового покоління.

За понад 30 років діяльності асортимент Wood-Mizer досяг таких позицій: стаціонарні та мобільні стрічкові пилорами; промислові лісопереробні комплекси; лінії переробки тонкоміру, заточне та розвідне обладнання; запчастини; стрічкові, столярні, дискові пилки. Компанія залишається єдиним виробником деревообробного обладнання, який також випускає пилки для своїх верстатів. А сервісна мережа Wood-Mizer охоплює понад 100 країн. 75 тисяч проданих пилорам вказують на те, що виробникові довіряють і найціннішу сировину.

Майбутнє деревообробки у твоїх руках

— Наша співпраця з Wood-Mizer має на меті втілити американську мрію в Україні, — резюмує Олександр Твердохліб. — Та на її шляху постають певні перешкоди, головною з яких є брак кваліфікованих кадрів. Зараз багато галузей стикаються з цією проблемою через трудову міграцію, але у деревообробці це питання стоїть особливо гостро вже 10 років, якщо не більше.

Часто підприємствам бракує працівників потрібної кваліфікації, тому вони не в змозі зростати, розвиватися, нарощувати потужності та залучати коштовні технології. З іншого боку, обладнання низької якості багато сировини перетворює у сміття, тому критично важливо знайти необхідний баланс для того, щоб побудувати бізнес своєї мрії. Освіта — в основі, тому варто почати саме з неї.

Проект експериментального навчально-технічного центру дуальної освіти має стати прикладом плідної співпраці держави, яку представлятимуть національні навчальні заклади, бізнесу — MOST-Україна та громадських організацій — Української асоціації деревообробного обладнання. Виробнича практика під час навчання — чи не цього прагнуть студенти, які хочуть перш за все здобути вміння, які стануть запорукою майбутньої роботи.

Наразі попередніх домовленостей про будівництво навчально-технічного центру досягнуто з Національним університетом біоресурсів і природокористування у Києві, Національним лісотехнічним університетом у Львові та Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка.

— Ми маємо намір збудувати та укомплектувати обладнанням та інструментом Wood-Mizer навчальні лабораторії, у яких на верстатах зможе практикуватись одна група — до 25 осіб одночасно, — додає Олександр Твердохліб. — Наші партнери підтримують цей проект, адже розуміють, що без кадрів галузь не розвиватиметься.

Разом з тим, реалізація настільки масштабного проекту потребує чимало ресурсів, тому MOST-Україна шукає однодумців, які готові підтримати освітній проект і допомогти забезпечити деревообробну галузь необхідними фахівцями.

Залучення найкращих технологій

Як стверджують науковці, Україні бракує сировини, отже, насамперед треба зосередитися на вторинній переробці, виготовленні готової продукції та не допускати відтік сировини за кордон, чому сприяє мораторій на вивезення круглого лісу. Деревообробне обладнання Wood-Mizer, яке використовує технологію тонкого пропилу, як не парадоксально, допомагає берегти ліс, адже мінімізує втрати.

— Ми відкриті до нових технологій та перебуваємо у постійному пошуку найкращих варіантів для наших клієнтів, тому самі відвідуємо і допомагаємо українським деревообробникам побачити, на що здатні у світі, організовуючи поїздки на найбільші галузеві виставки: IWF у США, LIGNA у Німеччині та DREMA у Польщі.

Торік, завдяки MOST-Україна, Wood-Mizer та Українській асоціації деревообробного обладнання, майже три десятки студентів та викладачів профільних навчальних закладів відвідали виставку LIGNA у Ганновері (Німеччина) та завод Wood-Mizer у Коло (Польща). Вони повернулися дуже вмотивованими, але вдома знову стикнулися із суворою реальністю — браком необхідної матеріальної бази.

— Мені дуже хотілося б, щоб все необхідне для якісного навчання було у кожному профільному університеті, коледжі, і я вірю, що малими кроками з часом нам вдасться цього досягти, але потрібно дати правильний старт, — додає Олександр Твердохліб. — Тому закликаю тих, хто прагне змін та готовий допомогти, долучатись до нашого проекту, щоб якнайшвидше його реалізувати та подарувати студентам можливість ставати саме такими професіоналами, якими вони хочуть і яких потребує ринок і галузь вже сьогодні. Пам’ятайте: майбутнє деревообробки — у ваших руках.

 


ТОВ «МОST-Україна»

м. Тернопіль, с. Байківці, вул. Миру, 3,
тел.: +380 352 29 62 62, +380 352 29 62 02,
моб.: +380 67 351 24 34, +380 97 340 77 10,
e-mail: most-order@most-ua.com.ua
http://woodmizer.com.ua/


Українська Асоціація Деревообробного Обладнання (УАДО) — добровільне некомерційне об’єднання постачальників та виробників деревообробного обладнання України. Ініціаторами створення УАДО виступила група українських компаній — постачальників та виробників деревообробного обладнання. Установчий з’їзд, на якому було прийняте остаточне рішення про створення УАДО, відбувся 22 вересня 2008 р. 22 жовтня 2009 р. УАДО стала членом Європейської Федерації Виробників Деревообробного Обладнання (EUMABOIS) та отримала статус спостерігача на період 2010–2011 рр. З 2012 р. УАДО стало офіційним членом EUMABOIS.

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.