КОМПАС-3D v18.1: нові можливості найшвидшої версії

Найшвидша версія КОМПАС-3D в історії стала ще швидшою і функціональнішою! Все це завдяки виходу SP1 до версії v18. Крім великої кількості поліпшень, сервіс-пак включив в себе більше 40 новинок в 3D-моделюванні, 2D-проектуванні, інтерфейсі, а також в додатках для машинобудування та будівництва. Розповідаємо про деякі з них.

Тепер графічну область можна збільшити за рахунок автоматичного приховування бічних панелей (Параметри, Дерево документа та ін.).

Приховування бічних панелей

При цьому при виклику будь-якої команди панель Параметри з'являється автоматично і залишається на екрані до завершення команди.

На прохання користувачів ми навчили КОМПАС-3D проектувати «обводи» криволінійних граней в ескіз. А, значить, тепер можна прив'язувати геометрію в ескізі до ліній нарису потрібної поверхні.

Зразок проекції лінії нарису 

Важливо, що при зміні форми або положення цієї поверхні ескіз теж перебудується. Також в ескіз можна проектувати допоміжні і координатні площині, перпендикулярні площині ескізу (результатом проектування стануть допоміжні прямі).

Можливість копіювання геометрії об'єктів (тіл, поверхонь та інше) з'явилася ще в КОМПАС-3D V15. Нагадаємо, копії геометрії зберігають зв'язок зі своїми вихідними об'єктами, тобто змінюються при їх редагуванні. Тепер в КОМПАС-3D v18.1 користувач може включити ручне оновлення копії, а також вказати, чи повинна вона відстежувати появу змін в своєму файлі-джерелі.

Команди управління оновленням копії

Цей механізм дозволить вносити зміни в джерело і при цьому не міняти його копію: це нововведення особливо стане в нагоді при колективній розробці складних виробів. Завдяки виходу SP1 ребра посилення в листовому тілі можуть бути з прогином.

Ребро посилення з прогином

Тепер з моделі в креслення можна передати ескіз. Це позбавить користувача від необхідності видавлювати ескізи з елементами маркування (товарним знаком, заводським номером, різними технічними даними і т.д.) і тим самим ускладнювати модель. Швидкість побудови асоціативних видів / розрізів з такої моделі значно виросте.

Приклад моделі з маркуванням

 

Перелік об'єктів для проектування

 

Результат проектування ескізу в креслення

Застосовувати команду «Очистити фон» можна одночасно для декількох виділених об'єктів.

Очищення фону кількох об'єктів

Ця новинка особливо актуальна для роботи з файлами, імпортованими з форматів DWG / DXF.

Зміни торкнулися і специфікацій. По-перше, тепер можна швидко створити специфікацію по складальному кресленню, при цьому до неї автоматично підключиться і саме складальне креслення, і 3D-модель при її наявності. По-друге, з'явилася нова команда «Видалити об'єкти, що задані користувачем», яка видаляє всі створені вручну об'єкти специфікації (крім розділу Документація). По-третє, макроелементи або зображення з виду іншого креслення тепер можна додати в специфікацію за допомогою одного кліка.

Додавання макроелемента в специфікацію

У додатку Вали і механічні передачі з'явився новий тип механізмів - Гіпоїдні передачі. Це тип конічних коліс зі зміщенням по осі. Для нього характерні навантажувальна здатність, плавність ходу і безшумність роботи. Завдяки цим характеристикам він знайшов застосування в транспорті: в приводах провідних осей автомобілів, динамо-машинах залізничних вагонів.

Гіпоїдна передача (збірка головної передачі заднього моста легкового автомобіля)

Головна новинка додатку Устаткування:Трубопроводи - гнучкі шланги. Такі рукави зустрічаються всюди, де неможливо встановити жорсткий, металевий трубопровід. Це можуть бути рукава високого тиску (РВТ), наприклад, в гідравліці автокрана. Або шланги транспортування різних середовищ, наприклад, рукави газового зварювання або заправки нафтопродуктами. Тепер буквально за дві секунди можна провести потрібний шланг з точки А в точку Б.

Гнучкі шланги

Інша новинка додатку - Стилі трубопроводу. Вона дозволить створювати в одному трубопроводі ділянки труб з різними властивостями (найменування, умовний прохід труби, товщина стінки труби, зовнішній діаметр труби, умовний тиск, середовище).

Ще один новий об'єкт додатку - Точка підключення, необхідна для автовибору стилю трубопроводу. Рекомендується створювати точку підключення на обладнанні. Це зручно при його багаторазовому застосуванні.

Точка підключення і вибір стилю трубопроводу при побудові

Одна з головних новинок Будівельної конфігурації - значне прискорення побудови 3D-моделей з креслення. Швидкість «підняття» моделі з креслення за технологією MinD збільшилася багаторазово. Подібне прискорення спостерігається і при роботі з насиченими кресленнями, і з додатками для трубопровідних систем. Наприклад, модель з креслення резервуарного парку тепер формується в 5-6 разів швидше.

Креслення резервуарного парку

Модель, згенерували за технологією MinD (~ 2 тис. Компонентів)

У Менеджері об'єкта будівництва з'явилася команда «Зміна площини виду», яка дозволяє отримати з плану тимчасовий вид чи розріз вертикальної площини. У цьому виді/розрізі будуть представлені елементи додатків АС/АР, ТХ, ОВ, ВК і КОМПАС-Об'єкт, розташовані на плані.

Тимчасовий вид дозволяє проводити коригування розташування елементів, додавати нові елементи і передавати в план всі внесені зміни.

Тимчасовий вид з побудовою нових елементів

У SP1 додана можливість побудови ізольованих фітингів для трубопроводів і повітроводів, а також можливість автоматичного внесення ізоляції в специфікацію.

3D-модель елементів трубопроводу з ізоляцією

В каталог сантехнічних систем ОВ додані перехідні трійники з прямокутного перетину на круглі.

Ми розповіли вам лише про малу частину змін SP1. Більш докладно про ці (і не тільки) новинки ми розповімо на весняному семінарі "Інженерна практика", який відбудеться 22 травня у м. Запоріжжя і в майбутніх статтях. Слідкуйте за новинами!

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.