Air India ставить рекорд по замовленнях на літаки

Індійська авіакомпанія, що належить Tata Group, замовила в Boeing і Airbus 470 літаків, з яких, 70 — широкофюзеляжних із двигунами Rolls Royce і GE Aerospace, а інші вузькофюзеляжні, оснащені двигунами CFM International.

 Air India погодилася купити в Airbus 250 літаків, оскільки авіакомпанія знаменує собою багаторічну трансформацію під керівництвом своїх нових власників. Tata Group.© Рейтер

 

210 вузькофюзеляжних і 40 широкофюзеляжних літаків Airbus Air India буде використовувати для «польотів по наддалеких маршрутах по всьому світу», заявив у вівторок керівник Tata Group Н. Чандрасекаран.

Крім того, 220 літаків будуть куплені в конкурента Airbus, компанії Boeing, повідомляє Reuters.

«Ми прагнемо побудувати авіакомпанію світового класу... і найважливішим тут є сучасний флот, який буде ефективно експлуатуватися на всіх маршрутах», — сказав Н. Чандрасекаран під час онлайн- брифінгу для преси.

У цьому заході також взяли участь прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та президент Франції Еммануель Макрон, що свідчить про політичну й економічну важливість укладених угод.

«Ця важлива угода, поряд з поглибленням відносин між Індією та Францією, демонструє успіхи та пріоритети цивільної авіації в Індії. Сьогодні розвиток даної галузі є невід'ємною складовою зростання Індії», — сказав Н. Моді.

В Індії неодноразово підкреслювали свою зацікавленість у будівництві в себе лінії остаточного складання літаків Airbus, як це вже реалізовано в північному Китаї. Але виробник літаків продовжує поки відкидати цю ідею через фінансові та виробничі причини.

Проте очікується, що дані домовленості вплинуть і на поставки іншої промислової продукції, оскільки Е. Макрон пообіцяв, що Франція буде співпрацювати з Індією не тільки у сфері літакобудування.

«Це доводить той факт, що Airbus і всі його французькі партнери націлені на розширення співпраці з Індією й в інших сферах», — сказав Е. Макрон під час відеопрезентації.

Н. Чандрасекаран зазначив, що Airbus і Tata працюють над крупнішими проєктами, у тому числі з метою «налагодити в майбутньому виробництво комерційних літаків на території Індії». «Ми розглядаємо це питання як найважливіше для Air India Tata Group, індійської авіації та промисловості Індії», — підкреслив він.

Угода стане поворотним моментом для Air India, яка під керівництвом нового виконавчого директора Кемпбелла Уілсона працює над відновленням своєї репутації авіакомпанії світового класу та рятуванням від іміджу відсталої компанії зі старіючим парком і поганим обслуговуванням.

Очікується, що замовлення Air India перевершить угоду American Airlines десятилітньої давнини на 460 літаків Airbus і Boeing.

Навіть після значних знижок вартість поставки літаків сягне десятків мільярдів доларів, що є важливою фінансовою підтримкою в сьогоднішній нестабільний час для авіагігантів, продукція яких не тільки знову користується попитом після пандемії, але зіштовхується зі зростаючими виробничими проблемами та тиском екологів.

«Це важливо для авіагалузі, тому що, враховуючи недавні потрясіння на ринку Китаю, альтернативним ринком зростання є Індія», — сказав незалежний авіаційний консультант Бертран Грабовскі.

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.