Airbus поставить 160 літаків і побудує нову лінію для їхнього складання в Китаї

Airbus подвоїла свої потужності в Китаї та розширила доступ своєї продукції на другий за величиною авіаційний ринок світу, домовившись про будівництво другої складальної лінії в Китаї, оскільки там внутрішні авіаперевезення повертаються на допандемічний рівень.
Airbus - найбільший у світі виробник літаків, на тлі напруженості у відносинах між Вашингтоном і Пекіном обігнав Boeing з постачання в Китай, отримавши добро на постачання 160 раніше замовлених літаків.
«Відновлення промисловості в Китаї дуже вражаюче. Ми бачимо дуже сильну динаміку», — заявив журналістам генеральний директор Airbus Гійом Форі під час свого першого візиту до Китаю після кризи, спричиненої COVID-19.
Airbus заявляє, що обсяг авіаперевезень у Китаї зростатиме на 5,3% щорічно протягом наступних двох десятиліть, перевищивши середньосвітовий показник на 3,6%. Компанія з 2008 року збирає в Тяньцзіні свої найпопулярніші літаки сімейства A320. На підприємстві здійснюється складання чотирьох літаків на місяць з основних вузлів, що постачаються з Європи, та деталей місцевого виробництва. Але цього року планується досягти випуску шести літальних апаратів на місяць. Таким чином, літаки компанії будуть випускатися на 10 складальних лініях Airbus, розташованих по всьому світу, в тому числі чотири в Німеччині, дві у Франції і дві в США. Boeing дотримується іншої промислової стратегії, зосередивши збірку своїх літаків у двох регіонах Сполучених Штатів.
Форі сказав, що розширення дозволить європейській компанії до 2026 року збільшити виробництво вузькофюзеляжних літаків A320neo до 75 на місяць. На кінець 2022 року вона випускала 45 на місяць. На сьогодні акції авіабудівника зросли більш як на 1%. У присутності журналістів Форі підписав угоду про постачання техніки наступного дня після того, як Макрон під час свого візиту до Китаю заявив, що Європа має чинити опір скороченню торгових і дипломатичних відносин з Китаєм через напружену політичну обстановку.
«Почасти це дипломатія; чим більше підписується договорів Китаю з Європою, тим більше це вказує на бажання надіслати сигнал американцям», — сказала людина, яка добре знайома з минулими переговорами з Китаєм про реактивні літаки.
У минулому Китай, як правило, купував літаки у Airbus і Boeing, але останніми роками кількість угод з американським виробником літаків значно зменшилася через торгову чи політичну напруженість.
Джерело (Рейтер) https://www.reuters.com

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.