CISOLAR 2022: Ексклюзивне інтерв'ю з роботом-гуманоїдом

CISOLAR 2022, May 24-26, 2022

CES 2022, найбільша у світі бізнес-подія, виставка та конференція у галузі електроніки, нарешті відбулась наживо з 5 по 8 січня у Лас Вегасі, зібравши понад 2100 експонентів зі 160 країн.

І хоча CES не має прямого відношення до галузі відновлюваної енергетики, тим не менш тренди і технології, які були представлені на виставці, можуть стати потужним драйвером для революційних змін у багатьох сферах, у тому числі у сонячній енергетиці.

Але зазначу, що ми все ж таки зустріли серед експонентів кількох виробників тонко-плівкових сонячних модулів, це були американські стартапи, які пропонують супер-тонкі та супер-гнучкі поверхні. Чудові рішення, які відкривають нові виробничі можливості для різних сегментів, проте, рівень ефективності такого типу модулів потребує значного покращення.

Цього року головний фокус на CES був спрямований на метаверс, який є втіленням зусиль об'єднати віртуальну (VR) і доповнену реальність (AR) в нову онлайн реальність. Понад 500 компаній представили на виставці технологіїї та рішення, дотичні до цієї сфери.

Автотех також вже традиційно став однією з найбільших частин CES, але в цьому році багатьом компаніям вдалось створити справжній ВАУ-ефект. Зокрема, BMW представили електрокар, який може змінювати свій колір. Цей BMW iX має "електронне" пофарбування, схоже на те, що ви знайдете в електронному рідері Kindle з покриттям для захисту від негоди. У демонстрації BMW показав, як власник може змінити колір автомобіля з чорного на білий за лічені секунди.

Один із найбільших виробників спецтехніки John Deere представив "безпілотний" електричний трактор. Також свої нові концепти електрокарів представили Volvo, Hyundai та KIA.

Наприклад Chevrolet представила потужний пікап Silverado EV, за ціною $39,900, а також Chevy Equinox за $30,000.

Додам, що тренд по входженню технологічних компаній у електромобільну галузь лише зростає: Sony анонсувала свої плани по запуску власного автобренду, надихнувшись досягненнями Xiaomi та Foxconn. Якщо чутки виявляться правдою, то Apple також незабаром приєднається до клубу виробників електротранспорту.

Серед "мозковиносячих" проектів на CES також хочу відзначити літаюче таксі від японської компанії SkyDrive Air.

Але для нас найбільш цікавим, точніше цікавенним, моментум на CES стало інтерв'ю з роботом гуманоїдом Амікою (Humanoid robot Ameca), яке зробила свівзасновник CISOLAR Юлія Давій. Ви можете подивитись бесіду з роботом на телеграм-каналі CISOLAR 2022: https://t.me/cisolar2022/11

До зустрічі на CISOLAR 2022 (24-26 травня)!

Vitaliy Daviy, CEO of IB Centre Inc

Взяти участь у CISOLAR 2022

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.