HANNOVER MESSE-2023: електрифікація, оцифрування й автоматизація

фото: Hannover Messe

У п'ятницю 21 квітня завершила свій тижневий цикл HANNOVER MESSE. Основні теми презентацій були традиційні для цієї виставки: штучний інтелект, технології та обладнання для одержання водню, управління енергоспоживанням, інтелектуальне виробництво, а також нова екосистема даних Manufacturing-X.

«Дух оптимізму наповнив зали HANNOVER MESSE, — відзначив д-р Йохен Кьоклер, голова правління Deutsche Messe, на завершальній пресконференції HANNOVER MESSE 2023. — Наш захід перевершив і без того високі очікування учасників і відвідувачів», — сказав він. Понад 4 000 експонентів представили свої рішення для оцифрування процесів і сталого виробництва, прийнявши на своїх стендах 130 000 відвідувачів із усього світу в Ганновері. «П'ять днів виставки показали, що технології для конкурентоспроможного й екологічно нейтрального промислового виробництва доступні — тепер залишається тільки розвинути необхідну швидкість і рішучість для їхнього впровадження», — заявив Кьоклер.

                 фото: Hannover Messe

 Водночас, за його словами, було зрозуміло, що для захисту клімату потрібна допомога промисловості у вигляді постачальника та споживача технологій, що забезпечують нейтральне по викидах CO2 виробництво. За словами Й. Кьоклера: «HANNOVER MESSE — це глобальна платформа для налагодження зв'язків між промисловістю, урядом, дослідниками та суспільством у цілому. І ніколи ще не було так важливо ділитися знаннями та ідеями, як сьогодні. Технологічні рішення для екологічно нейтрального виробництва вже існують. Проте для того, щоб забезпечити конкурентоспроможність промисловості та наше процвітання в довгостроковій перспективі, необхідно подолати бюрократичні перешкоди, використовувати можливості й укласти угоди про транснаціональну співпрацю». Питання «як зробити своє виробництво конкурентоспроможним у майбутньому?» — один із основних мотиваторів візиту на шоу. Відвідуваність закордонними фахівцями виставки була досить висока: 43 відсотка гостей прибуло з-за кордону, в основному з Нідерландів, Китаю, Кореї, Польщі та США.

«Гості змогли побачити вживу процес промислової трансформації», — пояснив Кьоклер. Це, насамперед, високотехнологічна промислова продукція для екологічно нейтрального виробництва, технології одержання водню, оцифрування виробничих процесів, стартапи, роботи з голосовим керуванням, рішення для ефективного управління енергоспоживанням і запуск нової екосистеми даних Manufacturing-X, призначеної для оцифрування бізнесу, особливо малих і середніх промислових підприємств.

фото: Hannover Messe

Президент ZVEI і голова Консультативної ради учасників HANNOVER MESSE д-р Гюнтер Кегель висловив думку багатьох компаній-експонентів у такий спосіб: «Електрифікація, оцифрування й автоматизація сформували HANNOVER MESSE-2023 і вже запропонували рішення для досягнення ефективного захисту клімату. Ці тренди показують, що трансформація в енергетиці приведе до перетворень у сфері енергоефективності. Ця виставка підтверджує наш оптимізм стосовно електротехнічної та цифрової промисловості та наш прогноз зростання реального виробництва на 1–2 відсотка цього року. На початку року ми йшли рівно, нехай і на високому рівні. Але зараз промисловість перебуває на підйомі».

«Захист клімату та сталість виробництва в цей час перебувають на першому місці на порядку денному галузі в усьому світі. Для досягнення цільової кліматичної нейтральності необхідні нові інтелектуальні технології та рішення для збереження ресурсів і ефективного виробництва в усіх сферах життя», — сказав Тіло Бродтманн, виконавчий віцепрезидент VDMA. «Тут, на HANNOVER MESSE, ми відчули великий інтерес клієнтів до рішень, які пропонує для цього машинобудування. От чому виставка цього року мала повний успіх для нашої галузі та стала важливою ознакою того, що оцифрування процесів і мережні технології можуть вирішити основні проблеми нашого часу».

Й. Кьоклер резюмував: « Для компаній участь у виставці HANNOVER MESSE безпрограшно. По-перше, на своїх стендах вони зустрічають відвідувачів із усього світу. По-друге, вони одержують вигоду від ведення бізнесу з іншими 4 000 експонентів. І, по-третє, у них є доступ до більшої кількості делегацій і осіб, що ухвалюють політичні рішення, ніж на будь-якому іншому заході».

фото: Hannover Messe

Понад 100 делегацій політиків з більш ніж 50 країн відвідали HANNOVER MESSE цього року. Передусім канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Індонезії Джоко Відодо та міністр економіки Німеччини Роберт Хабек, які провели на виставці практично весь вівторок, відвідуючи зали HANNOVER MESSE. Крім того, тут побували представники Європейського Союзу із Брюсселю, чого не було ніколи раніше. Безліч делегацій прибула з різних куточків Європи, а також із Аргентини, Мексики, Канади, Японії, Китаю, США та Індії. Країна-партнер цього року, Індонезія, представила себе дуже привабливим і динамічним майданчиком для інвестицій і партнерства.

На додаток до 130 000 очних відвідувачів виставки з експонатами змогли ознайомитися ще 15 000 онлайн-гостей. Вони знайомилися із програмою конференції, цифровими презентаціями продукції та брали участь у гібридних турах.

Наступна HANNOVER MESSE відбудеться з 22 по 26 квітня 2024 року.

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.