МІСІЯ ІННОВАЦІЙ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ДЛЯ КЛІМАТУ (AIM for Climate) УРЯДОВИЙ ПАРТНЕР: УКРАЇНА

Що: Місія інновацій у сільському господарстві для клімату (AIM for Climate) - це спільна ініціатива Об'єднаних Арабських Еміратів та Сполучених Штатів Америки, підтримана Великобританією, що головує на КС-26. Ініціативу також підтримує Україна в якості урядового партнера.

 

2 листопада, на кліматичному саміті КС-26, країни-учасниці AIM for Climate спільно оголосили про "ранній врожай" у 4 млрд. доларів збільшених інвестицій у кліматично оптимізований агропромисловий комплекс (CSA), а також в інновації в системах продовольства протягом наступних п'яти років (2021-2025).

 

AIM for Climate працюватиме для того щоб:

 

  • Продемонструвати колективне зобов'язання, для значного збільшення інвестицій у сільськогосподарські інновації, у кліматично оптимізований агропромисловий комплекс, а також системи продовольства протягом наступних п'яти років (2021-2025).
  • Підтримати рамки та структури, що дозволяють проводити технічні дискусії та просувати досвід, знання та пріоритети на міжнародному та національному рівнях інновацій для посилення впливу інвестицій учасників.
  • Створити відповідні структури для обміну між міністрами та провідними вченими, а також іншими відповідними зацікавленими сторонами, в якості ключових координаторів та прибічників співпраці в напрямку інновацій, пов'язаних з кліматом, у сільському господарстві, для стимулювання активнішого спільного створення та співпраці над спільними пріоритетами досліджень між країнами.

 

Існують три способи участі в програмі AIM for Climate:

 

  • Урядовий партнер - учасники на рівні уряду, які оголосять про збільшення сукупних державних інвестицій у сільськогосподарські інновації, у кліматично оптимізований агропромисловий комплекс, а також системи продовольства протягом наступних п'яти років (2021-2025). Відповідальність, контроль, нагляд за інвестиціями залишаються за учасником. Урядові партнери також підтримують цілі AIM for Climate та планують брати участь в її діяльності.

 

  • Партнер інноваційного спринту – неурядові учасники, які оголошують про збільшення сукупних самофінансованих інвестицій у кліматично оптимізований агропромисловий комплекс, а також системи продовольства протягом наступних п'яти років (2021-2025) для забезпечення можливость інвестування сміливих ідей, для стимулювання інновацій у пришвидчені часові рамки. Партнерам з інвестиційного спринту рекомендується сприяти вирішенню інноваційних завдань за участі інших учасників програми AIM for Climate, включаючи уряди. Відповідальність, контроль, нагляд за інвестиціями залишаються за учасником, якщо він не визначить інше. Оголошення про нові інвестиції повинно уникати подвійного обліку (напр., подвійний облік тих самих інвестицій урядом та партнерами з інвестиційного спринту).

 

  • Партнер зі знань - неурядові учасники, як приватні дослідницькі, освітні та просвітницькі заклади, а також міжнародні організації, компанії та інші НУО, які підтримують цілі AIM for Climate, мають намір брати участь у її діяльності та заявляють про намір посилити сільськогосподарські інновації через: обмін знаннями, співпрацю в галузі інновацій, координацію, демонстрацію та розгортання.

  

Хто: Станом на 2 листопада 2021 року, свою підтримку виказали 33 країни. Окрім ОАЕ та США, у число урядових партнерів входять: Австралія, Азербайджан, Багамські острови, Бангладеш, Бразилія, Буркіна-Фасо, Канада, Колумбія, Данія, Фінляндія, Грузія, Гана, Гондурас, Угорщина, Ірландія, Ізраїль, Японія, Кенія, Литва, Мексика, Марокко, Нова Зеландія, Філіппіни, Республіка Корея, Румунія, Сінгапур, Швеція, Україна, Великобританія, Уругвай та В’єтнам.

 

До партнерів інноваційного спринту входять: Фонд Білла та Мелінди Гейтс, Корпоративний фонд Ральфа Лорена,FONTAGRO, Фонд досліджень у галузі продовольства на сільського господарства (FFAR), ClimateAi, CropLife International, U.S. Farmers & Ranchers in Action, BASF, PepsiCo, Syngenta Foundation for Sustainable Agriculture, Elanco та Інноваційний центр молочної промисловості США

 

До партнерів зі знань входять: Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, Agriculture & Food Systems Institute, Фонд ООН, Світовий економічний форум, CGIAR, Глобальна ініціатива моніторингу сільського господарства групи зі спостереження Землі (GEOGLAM), Глобальний дослідницький альянс з питань парникових газів, Міжамериканський інститут співпраці в галузі сільського господарства-(IICA), Мічиганський державний університет Global IDEAS, SOMA MATER, Ініціатива з адаптації сільського господарства в Африці, The Henry Ford, Единбурзький університет – Единбурзький інститут змін клімату, Міжнародне партнерство Volcani, Університет Каліфорнії, Davis – Feed the Future Innovation Lab for Markets, Risk & Resilience, Virginia Tech – Integrated Pest Management Innovation Lab, Bayer, Global Dairy Platform, Sylvera, Good Food Institute, AGROGREA, Farm Journal Foundation, Проект взаємопорівняння та вдосконалення сільськогосподарської моделі (AgMIP), BiotechnologyОрганізація інновацій (BIO), SAS, Чиказька рада з глобальних питань, Australian Olive Association, Державний університет Пенсильванії - Інноваційна лабораторія USAID з поточних та майбутніх загроз врожаям, Verisk Analytics, Онлайн-модель ООН (OMUN), Climate Advisers, Фонд прибічників сільськогосподарських досліджень (SoAR), Syngenta, Державний університет Аризони LightWorks, Альянс за кліматичну стійкість Землі Генрі Л. Сімсона (ACRE), Atolla Tech та Корпорація FMC.

 

Коли і де: AIM for Climate стартувала 2 листопада на кліматичному саміті КС-26 у Глазго, Великобританія. Її вперше представили на саміті лідерів щодо клімату, організованому президентом Байденом 23 квітня 2021 року.

 

Чому: Основна частина кліматичного виклику пов'язана з продовольством та сільським господарством. На долю сільського господарства припадає близько 25% усіх антропогенних викидів парникових газів. Реформа в цьому секторі також має вирішальне значення для реалізації цілей сталого розвитку, пов'язаних з бідністю, голодом, гендерною рівністю, чистою водою та санітарією, скороченням нерівності, відповідальним споживанням та виробництвом, життям під водою та на землі.

 Шостий оцінювальний звіт міжурядової групи з кліматичних змін напряму пов'язує діяльність людини зі змінами клімату та підкреслює, що світові запаси продовольства постраждають при підвищенні температури на більше ніж 1,5°C.

 Оскільки у сільському господарстві зайнято більше двох мільярдів людей, ця галузь потребує підвищеної уваги.

 Населення планети, яке постійно збільшується, все більше залежить від виробництва продовольства, яке є вразливим до кліматичних змін. Зміна клімату підриває давню сільськогосподарську практику, загрожуючи зашкодити галузі та залишити мільйони людей у бідності.

 

Як: Глобальні партнерства можуть стимулювати інновації в сільському господарстві для забезпечення продовольчої безпеки у майбутньому.

AIM for Climate використовує багатосторонній підхід до співпраці, включаючи гравців державного та приватного секторів для стимулювання інновацій у сільському господарстві, такі як кліматично розумні технології та сталі підходи. Це призведе до нової ефективності, зниження викидів, економічного зростання та покращення умов життя.

 Міжнародна співпраця повинна бути адаптована до місцевих проблем, пов'язаних з продовольчою безпекою та кліматом.

 Цільові області AIM for Climate включають в себе сталі покращення продуктивності, ефективність використання землі, води, вуглецю та інших ресурсів; стале рослинництво та тваринництво, покращені цифрові інструменти; а також інклюзивні, справедливі та сталі системи харчування. 

 

Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт http://aimforclimate.org

 Слідкуйте за AIM for Climate на  @aimforclimate #AIM4C

 

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.