Старт проекту АППАУ по Hannover Messe 2020 – відбір учасників

Автор: Олександр Юрчак

В 2020 на Hannover Messe, – найбільшій світовій виставці по Індустрії 4.0, вперше появиться національний стенд українських інноваторів Індустрії 4.0. В листопаді 2019 АППАУ виграла грант на його створення, й зараз тривають фінальні перемовини з донором. Враховуючи стислі терміни та кількість активностей, що плануються, ми вже запускаємо 1-ий етап проекту – конкурсний відбір учасників національного стенду. Також цією публікацію ми надаємо головну інформацію про проект.

Проект “Hannover Messe – як каталізатор розвитку промислових хайтек секторів”

Проектна заявка «Ганновер – як каталізатор..» написана АППАУ ще  2016 року й кілька разів подавалась в різні фонди. «Як каталізатор…» – заявка аргументувала, що поява українського стенду на Ганновері активізує всі процеси підготовки та виходу на експорт українських інноваторів 4.0. Серед аргументів – два головні та взаємопов’язані: 1) важко переоцінити роль Ганноверу як «світового чемпіонату» для акторів промислової діджиталізації – виставка є справжнім та природнім акселератором для всіх експортерів в цій области, 2) відсутність України (національного стенду) на виставці багато років підряд автоматично відкидає нас в аутсайдери, й особливо, на фоні сусідніх країн, стенди яких підтримує держава.

Заявка АППАУ, що виграла грант, ставить як 3 головні, наступні цілі проекту

  • Початкове формулювання стратегічних засад експортної стратегії в області Індустрії 4.0, як – позиціонування країни на світовій мапі 4.0, визначення цільових сегментів та створення по ним сильної пропозиції цінності. Ці речі допоки відсутні в Україні в більшості хайтек сегментів і наш Лендскейп 4.0 2019 вказував на це, як очевидні слабкі місця й українських інноваторів 4.0. Отже, зараз саме час їх створити.
  • Формування партнерської екосистеми, здатної підтримати українських інноваторів в ЄС. Ця екосистема може включати українські консульства в Німеччині та інших країнах, представників діаспори, медіа – лідерів думок, міжнародні бренди, міжнародні агенції розвитку, консультантів, великих підрядників тощо. Ця мета враховує контекст Гановера – виставка просто гігантська, й новачку з маленьким стендом створити власний імідж, отримати свою долю уваги та лідів без подібної мережі просто не реально.
  • Створення початкової бази контактів та циклу залучення– ми хочемо мати на виході базу в 1500 контактів, серед них – 600 лідів й 50 потенційних угод (з них 5 контрактів до серпня).

Окремо, перед делегацією стоять завдання формування профілю «національних чемпіонів» по вибраним технологічним сегментам, які здатні не тільки презентувати себе та країну на міжнародній арені, але також формувати лідерський вплив на розвиток в Україні. Необхідність такого впливу була сформована ще в 2017 після 1-го експортного семінару в Берліні, й пізніше в ініціативі Discovery 4.0. Простою мовою – українські розробники в кращому випадку просто слідують за якимись світовими трендами (а в більшості випадків – просто не розбираються в них) й надають свої мізки та людські ресурси для зміцнення чужих інноваційних екосистем.

Настав час формувати власні напрями та технологічні екосистеми, власне позиціонування, власні школи розробників. Звісно, для цього й потрібний початковий вибір цільових сегментів, але також зміна відношення до питань співпраці – подібні завдання не вирішуються поодинці.

Відповідно до цих цілей, проект фінансує наступні заходи:

  1. Процеси формулювання початкових та спільних стратегічних положень (ціль №1).
  2. Підготовку інструментів промоції англійською – як новий веб-сайт, аналітичні огляди, каталог, брошура, віде-ролик тощо.
  3. Селекцію кращих 11 інноваторів Індустрії 4.0 (початкова база – каталог 2-ої версії Лендскейпу 4.0)
  4. Підготовку пропозицій інноваторів, включно з навчанням та покращенням формулювань пропозиції цінності
  5. Формування зовнішньої «мережі підтримки», включно з представниками українських консульств, діаспори, міжнародних агенцій розвитку, тощо.
  6. PR-кампанії – внутрішньої та зовнішньої, націлених на привернення уваги різних стейкхолдерів до появи української делегації.
  7. Власне, фінансування самого стенду України на Hannover Messe з 20 по 24 квітня 2020. В програму перебування включені також окремі піар заходи української делегації.
  8. Підписання кількох угод національного рівня з асоціаціями та консорціумами ЄС в рамках виставки.
  9. Кампанії follow-up та проведення фінальної конференції по результатам виступу в червні.

В рамках підготовки вже  заброньовано 2 площі відповідно на 32 та 42 м кв., відповідно в павільйонах 17 (Digital Ecosystems) та 7 (Automation, Motion and Drives). 

Партнером проекту є Export Promotion Office, назву міжнародного донора ми не афішуємо до підписання остаточних угод (очікується до 15 січня). З донором визначено, що за його допомоги фінансується більше частина заходів (близько 65%), але пп.2,3,7 (більшість спільних інструментів маркетингу, процеси селекції, а також оплату забудови стенду) залишаються за самим бізнесом. Забудова стенду коштує орієнтовно стільки ж, скільки й площа за нього, також туди включені послуги Дойче Мессе (організатор виставки). Відповідно, доля кожного з учасників становить близько 2500 євро (остаточна вартість – після проведення тендерних торгів з забудовниками).

Головними перевагами учасників ми бачимо не тільки отримання лідів чи контрактів, як результат участі в виставці. В значно більшій мірі, учасники отримають:

  1. значне загальне покращення експортного потенціалу компаній, що вплине на подальшу якість та ефективність їх власних активностей
  2. формування широкого кола партнерів всередині країни та закордоном
  3. імідж лідерів в своїх сегментах та відповідний піар – просування від ключових організаторів проекту.

Проект матиме вплив на всю екосистему інноваторів 4.0. Ми розраховуємо на появу нових партнерів, клієнтів та інвесторів для широкого кола фірм на нашому лендскейпі 4.0, та нових пропозицій щодо кращої інтеграції в ЄС.

Конкурсний відбір учасників

Попередній відбір учасників триває до 12 січня. В нього включені всього 2 умови

  • Відповідність пропозиції компанії технологічним сегментам Індустрії 4.0
  • Готовність оплатити свій внесок (2500 євро)

Друга стадія відбору (до 20 січня) включатиме 3 головні критерії

  • Зрілість продукту або рішення в області 4.0 (оцінюються реалізації)
  • Відносна новизна, інноваційність (пропозиція є в топ-трендах свого сегменту або в чомусь унікальною)
  • Рівень маркетингу та експортної орієнтації (якість позиціонування, здатність швидко переформулювати пропозицію, володіння англійською тощо)

Рішення про включення до делегації приймається колегіально дирекцією АППАУ, Export Promotion Office та донора.

Заявки просимо надсилати на е-адресу info@appau.org.ua

Перше зібрання учасників стенду відбудеться в Києві 17 січня, на ньому будуть представлені все деталі підготовки до виставки.

Окремо, просимо всіх інноваторів Індустрії 4.0 активізуватись в створенні початкових засобів маркетингових комунікацій спільнокоштом – речі, як сайт та огляд інноваторів англійською не будуть фінансуватись донором, але насправді є головними інструментами комунікацій та лідогенерації до, й після виставки. Також,  запрошуємо до співпраці партнерів, зацікавлених в просуванні українських інноваторів 4.0 в межах ЄС.

Виконавча дирекція АППАУ.

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.