«Індустрія 4.0 в Україні»
В липні в Києві відбулись 2 знакові події, що започаткували національний рух «Індустрія 4.0 в Україні». До нього ввійшли провідні учасники ринку з секторів ІТ та промислових систем управління, а також бізнес-асоціації, промислові підприємства, консалтингові агентства.
5 липня відбувся круглий стіл 16 провідних компаній з секторів ІТ та промислових АСУ скріпили своїми підписами Хартію «Індустрія 4.0 в Україні». Захід пройшов під егідою Київського міжнародного економічного форуму у готелі Hilton Kyiv. Його організаторами виступили Асоціація інноваційного розвитку України (UAID) та Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ). Учасники заходу обговорили питання про стан інновацій в Україні та про положення Хартії «Індустрія 4.0». Хартію підписали всі 16 учасників круглого столу - представників компаній «Майкрософт-Україна», АББ Лтд, «Люксофт-Україна», «Фенікс Контакт Україна», «НРЕ Україна», ВГ «Техінсервіс», IT-Enterprise, Blockchain.fund, «АрселорМіттал Кривий Ріг», Saturn Data International, УкрТрансНафта, Азов Контролз, uMuni, АППАУ, UAID та Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури.
Хартія 4.0 – є базовим документом для об’єднання. Вона визначає передумови об’єднання – вони ж загрози національній економіці. Це - деіндустріалізація економіки, відставання України в світовому тренді 4-ої промислової революції, слабке використання людського капіталу як головної переваги, необхідність швидких реформ на державному рівні та дисбаланси між провідними розробниками та промисловцями. В якості спільного бачення та принципів об’єднання Хартія пропонує синхронізуватись з кращими світовими підходами, визначити та сфокусуватись на найбільш перспективних промислових секторах в Україні, а також почати негайні дії по таким важливим напрямкам як просвіта ринку, створення дорожніх карт 4.0 тощо. Хартіє визнає лідерство ІТ-сектору як такого, що вже доказав свою конкурентоспроможність на світових ринках. ІТ має бути локомотивом в цьому об’єднанні і каталізатором технологічної трансформації української промисловості в цілому.
28 липня учасники руху зібрались вже в більшому складі на конференцію в бізнес-центрі HUB 4.0. До руху приєдналось ще більше 20 учасників, всього захід зібрав понад 80 чоловік. Й цього разу завдання спільноти було визначити ключові бар’єри та пріоритети. Пріорітетними напрямками розвитку руху були визнані 1) Освіта та просвіта ринку, 2) Інтеграція в держ. програми, 3) Інтеграція в світовий простір (стратегії, стандарти, обміни, тощо). Наразі АППАУ продовжує створення координаційного центру руху.
*********
Створення руху «Індустрія 4.0 в Україні» має велике значення для всіх промислових та хай-тек сегментів. Українська промисловість потребує не тільки кращих інвестицій в основні виробничі фонди, але й справжньої трансформації своїх бізнес-процесів, іншої конфігурації ланцюжків створення цінності та постачань, кардинальних змін виробничої інфраструктури та виведення на пріоритетні позиції R&D. На сьогодні більшість промисловців дезорієнтовані в цих питаннях, у них фактично відсутні стратегії розвитку, в яких значне місце посідає саме хай-тек. В той же час в усіхрозвинених країнах головним фактором розвитку промисловості є масове проникнення технологій ІТ, автоматизації виробництв та бізнес-процесів, а також культивування інновацій.
Об’єднання в Україні провідних світових брендів, кращих розробників та інтеграторів, провайдерів нових інструментів для прискорення інновацій, а також провідних промислових підприємств дозволить задати новий формат для координації дій у створенні промислових діджитал стратегій та зміни ролей ІКТ – АСУ в інвестиціях підприємств.
Для того щоб рух став справді масовим на цьому етапі потрібне залучення промислових підприємств, й перш за все з секторів машинобудування. Організатори планують в вересні жовтні серію круглих столів та дискусій по темі розвитку хай-тек секторів та впливу на них технологій 4.0.
Зокрема великий форум IDCDigitaltransformation планується 21 вересня в Києві.
Більше інформації – звертайтесь за адресою info@appau.org.ua.