«Зроблено в Америці» повертається, змушуючи заводи в США з усіх сил шукати працівників

Заводи в США працюють, а виробники щосили намагаються знайти робітників, оскільки темпи найму досягають рівня, небаченого десятиліттями.

Опублікований звіт про зайнятість у вересні показав, що виробники США додали ще 22 000 робітників за місяць, збільшивши кількість працюючих у секторі майже на 500 000 за останні 12 місяців.

Майже 13 мільйонів людей працює на заводах у США. Це найбільша кількість зайнятих у галузі з того часу, як Велика рецесія призвела до різкого падіння виробництва понад десяток років тому. З квітня зайнятість у обробній промисловості зростала приблизно на 4% на рік, найвищий показник з 1984 року, коли в цьому секторі було більш ніж удвічі більше робочих місць у США.

І роботодавці кажуть, що тепер вони щосили намагаються знайти ще собі співробітників. Відповідно до звіту Міністерства праці, у цьому секторі було відкрито близько 800 000 вакансій упродовж більшої частини минулого року.

Оскільки ланцюжки постачання викликають проблеми у всій світовій економіці, багато американських компаній, які залежали від закордонних постачальників, переключають свою увагу на джерела запчастин і товарів, розташовані набагато ближче до будинку.

«Потрібні були місяці, щоб деталі не тільки були виготовлені в США, а й потрапили в продаж, а місцеві виробничники нарешті готові платити за місцевими цінами, щоб отримати комплектуючі набагато швидше», — сказав Хейден Дженнісон, керівник виробництва Jennison Corporation, компанії з Карнегі, штат Пенсільванія, яка виробляє все від пожежного обладнання до будівельної техніки. Він сказав, що попиту на його товари достатньо, щоб на заводі працювала ціла додаткова зміна. Але навіть незважаючи на те, що він платить від 20 до 30 доларів на годину, він не може знайти потрібних працівників.

"Найм робітників був проблемою з 2020 року", — сказав Дженнісон. «Найняти досвідчених кандидатів, які розуміються на галузі і розуміють, що вони роблять, було дуже складно».

Як правило, під час економічних спадів, як це було під час Великої рецесії, робочі місця та обсяги виробництва скорочуються. Але навіть незважаючи на те, що нині наростають побоювання щодо рецесії, галузеві експерти очікують, що робочі місця на заводах цього разу повернуться до звичного циклу підйому та спаду.

«Я вважаю, що ми знаходимося на незвіданій території, — сказав Джей Тіммонс, генеральний директор Національної асоціації виробників. «На кожні 100 вакансій у цьому секторі маємо лише 60 осіб, які шукають роботу. Я думаю, що знадобиться деякий час, щоб заповнити відсутні позиції».

Тиммонс сказав, що заробітна плата в цьому секторі зросла на 5% порівняно з минулим роком, і він очікує, що вона продовжуватиме зростати, оскільки виробники борються за кваліфіковану робочу силу.

Експерти зазначають, що однією з найбільших проблем, з якою стикаються виробники при залученні робітників, є сприйняття характеру роботи.

«Ми часто дивимося на фотографії з виробничих майданчиків і бачимо на них іскри, що летять, від зварювання, і, можливо, вона трохи брудне і темне приміщення. Але загалом наші підприємства сьогодні запроваджують високі технології», — сказав Ерік Есода, генеральний директор некомерційної організації, яка надає консультаційні послуги та послуги з навчання для малих та середніх підприємств у Північно-Східній Пенсільванії.

Ринок праці США залишається стійким, але демонструє ознаки охолодження

Одна група потенційних працівників потребує додаткової допомоги: жінки. За даними Національної асоціації промисловців (National Association of Manufacturers, NAM), обробна промисловість залишається галуззю, де домінують чоловіки, і лише 30% погодинних робочих місць на фабриках займають жінки. Але це порівняно з 27% лише два роки тому. В Інституті виробництва, підрозділі NAM з освіти та підготовки робочої сили (Manufacturing Institute, an education and workforce development arm of NAM), розробили різні програми, спрямовані на підвищення частки жінок, які працюють на заводах, до 35% до 2030 року.

Сьогодні в промисловості частка робочих місць у приватному секторі становить менше ніж 10% від загальної кількості по країні порівняно з більш ніж 40% наприкінці Другої світової війни. Але це, як і раніше, ключовий сектор економіки, в якому платять набагато більше, ніж у багатьох інших. Міністерство праці повідомляє, що середня тижнева заробітна плата для працюючих на промислових підприємствах становить 1250 доларів США, або 65 000 доларів США на рік, що на 11% більше, ніж платять у приватному секторі економіки загалом, і на 81% більше, отримують працюючі у роздрібній торгівлі.

Джерело: CNN

 

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.