ВіЯр. В центрі уваги — клієнт і його потреби

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «ЗНАКОМСТВО С ПРЕДПРИЯТИЕМ»

Максим Латко, директор з розвитку виробництва компанії «ВіЯр»: «Лише той, хто нічого не робив, може казати про успішну компанію — «їм пощастило». Компанію треба адаптувати під потреби ринку і бути в тренді. Але це — дорого. Це ж в тренді повинні бути і люди, і обладнання, і матеріали. Проте досягає успіху не той, хто виграв у лотерею, а той, хто ніколи не зупиняється, навіть коли впав».

КЛІЄНТИ РОЗВИВАЮТЬ КОМПАНІЮ

Нині на ринку України ми спостерігаємо таке унікальне явище, коли люди, навіть маючи обмаль грошей, можуть отримати ексклюзивні індивідуальні рішення. Вони бажають, аби в їх будинку були меблі, котрі радували б щодня. Тож сьогодні індивідуальні меблі є якісними та демократичними за ціною. І от коли людям треба щось унікальне, цікаве, щоб зробити своє життя інакшим, з’являється наш бізнес. Такі замовники досить прискіпливі. Вони хочуть, аби в меблях, якими будуть користуватися, відображався їх стиль, світосприйняття, щоб ці меблі були найнетиповішими на планеті.

Ми виготовляємо деталі, з яких наші клієнти складають ці унікальні меблі для своїх замовників. Аби виконати завдання швидко та якісно, ми використовуємо найсучасніші технології, перевіряючи їх власноруч і контролюючи їх у своїх підрозділах.  

Маючи такі рішення, ми зацікавлені в тому, щоб наша гнучкість і демократичність були  найкращими для наших клієнтів, і щоб вони розуміли, що індивідуальні меблі на замовлення дійсно доступні, і коштують вони практично стільки ж, як і серійні. Тобто, коли людина хоче індивідуальні меблі, то їх зроблять швидше, якщо вона звернеться до мебляра, котрий співпрацює з компанією «ВіЯр». І водночас людина не переплачує, а отримає те, що хоче. І це буде зроблено з таких матеріалів, які не використовують у серійних меблях через велику вартість цих матеріалів. А при індивідуальних замовленнях якраз завдяки цьому задовольняються очікування клієнта. Наприклад, хтось хоче мати певний унікальний візерунок, або щоб кольори меблів вписувалися в дизайн квартири. Зараз модно, щоб все було в одному стилі, а при використанні серійних меблів важко так підібрати.

І якщо наша продукція подобається та влаштовує кінцевого споживача, ми вважаємо ці проєкти успішними. Ті клієнти, які передають нам отакі замовлення, і розвивають нашу компанію. А ми повинні лише задовольняти потреби ринку і робити це якомога краще та доступніше для всіх, хто хотів би до цього долучитися.

Втім, сьогоднішні виклики ставлять перед нами нові завдання. Зараз нам треба не просто дбати про втілення побажань клієнтів, бути попереду всіх, а й ураховувати нововведення, спричинені карантином, а також процеси, які свідчать про початок глобальної фінансової кризи.

Хтось може казати: давайте складемо руки і будемо чекати, поки настануть кращі часи. Але ми в Україні звикли розвиватися в подібних умовах. Тобто це — вже стиль нашого життя. Для мене останнім часом нічого не змінилося. Я з ранку до ночі працював над тим, як краще виконати завдання, котрі ставлять перед нами сучасність і клієнт.

 

ПРОФЕСІОНАЛА НАВКОЛО ПАЛЬЦЯ НЕ ОБВЕДЕШ

Виробники меблів, які нині звертаються в нашу компанію, стали більш вибагливими, гарно орієнтованими, підкованими. Вони реально знають, який результат очікують отримати. Так, фірма «ВіЯр» працює з меблевиками, тобто фахівцями в цій галузі, які прекрасно знають свою справу. І «найскладнішого» варіанта співпраці ще варто пошукати. Чому «найскладнішого»? Бо якщо твій клієнт — професіонал, це все одно, що стоматологу піти до стоматолога на прийом… Тобто наш клієнт, по суті, такий самий меблевик, як і ми. І він оцінює нас як компанію за якістю не кінцевого виробу, а банально однієї простої деталі. Його виріб може складатися із сотні-тисячі деталей, але кожна з них для нас — кінцевий продукт. Оце — найцікавіше. Оскільки клієнти, для котрих ми робимо деталі, — професіонали, то нам не легко задовольняти їх потреби. Бо маємо працювати якісно, з високою продуктивністю, показувати свою ефективність, ставитися до роботи із розумінням потреб клієнта. Інакше вони можуть помітити якісь недоліки абощо. Їм не можна продати недосконалу деталь, бо вони одразу помітять всі нюанси — на відміну від непрофесіонала.

ВИКЛИК ЖИТТЯ

Ми прагнемо задовольнити побажання клієнта, аби він був успішним. Бо він потім використовує ці деталі для створення меблів для кінцевого споживача. От тут і формуються наша філософія і ставлення до роботи. Воно — не таке, як у всіх. Тобто одразу, з самого початку, ти починаєш робити якусь деталь і знаєш, що маєш її виготовити високої якості. Адже вона далі буде використовуватися твоїм клієнтом. Особисто для мене це дуже приємно. Бо це — виклик життя: як можна зробити так, щоб заготовка стала не просто деталлю, а й — за можливості — кінцевим продуктом. Тобто нам треба було налаштувати процес так, щоб ми могли виготовляти деталі швидко. Але при цьому й якісно. Бо якщо точність не зовсім витримана, можуть виникати проблеми зі з’єднанням. У гіршому випадку навіть одна похибка змушує забракувати таку деталь. А для повторного її виготовлення часто доводиться брати нові листи матеріалу, які після цього вже не будуть ліквідними, тобто вважатимуться залишками. Їх потрібно буде якось тимчасово зберігати, а це — втрати, що призводять до збільшення собівартості. Таким чином, помилка для нас коштує набагато дорожче, ніж для будь-якої компанії, що виробляє меблі.

Тим більше, що нас постійно підтискають терміни. Клієнти хочуть, аби виробничий процес був швидким, бо в них замовлення «горять». Ми це розуміємо, але пояснюємо, що швидкість не завжди означає якість. Потрібно на це звертати увагу. Є сезонність, певні властивості матеріалів, специфіка виробництва. І для того, аби забезпечити якість, ми повинні працювати в напрямку технологій, процесів. Намагаємося це пояснювати клієнтам.

До речі, ми раді кожному клієнту. Незалежно від того, чи він звернувся до нас, аби зробити одну кухню, чи двадцять. Тобто, кожному клієнту ми приділяємо належну увагу, намагаємося задовольнити потребу будь-якого клієнта індивідуально, чого б він не забажав, незалежно від того, скільки грошей він нам заплатив.

Ми отримуємо замовлення зі всього світу, не лише з України. Останнім часом маємо дуже багато клієнтів з інших країн, навіть незважаючи на непрості умови логістики.

ШИРОКА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

Ми починали ще з верстатів Altendorf. Тоді — 18 років тому — вони були основними. Зараз також їх маємо. Але час плине, і сучасні виробничі процеси вимагають більш автоматизованого обладнання, відбувається поступовий перехід до оброблювальних центрів. Тому ми більшою мірою користуємося сучасним обладнанням німецьких, італійських компаній, які входять до ТОП‑5 світових виробників, бо на ньому встановлені інноваційні комплектуючі, воно більш продуктивне і має більше можливостей. Ми чітко розуміємо, які саме верстати для яких завдань краще використовувати.

Володіння навіть найсучаснішим високотехнологічним обладнанням недостатньо, щоб випускати продукцію, необхідну меблевикам. У сегменті індивідуальних замовлень досягти якісних показників можна, навіть і не маючи обладнання. Причому, іноді навіть кращих показників, ніж якби користувався ним.

Щоб відповідати вимогам клієнтів, ми повинні постійно рухатися вперед — застосовувати також більш сучасне програмне забезпечення, технології, матеріали тощо. А, крім того, більш ефективно використовувати час.

Якщо представнику будь-якої верстатобудівної компанії повідомити, що ми можемо 100 разів за день переналаштовувати його верстат, аби обробити на ньому більше деталей, ця людина скаже: «Ви — крейзі. Таке неможливо зробити». А ми це робимо вже стільки років завдяки тому, що наші люди у своїй справі — гуру. Це притаманно нашому менталітету. Іноземці навіть не знають, що їх обладнання може експлуатуватися в такому режимі.

ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ МЕБЛІВ

Застосування дуже потужного різноманітного обладнання дало нам змогу освоїти виробництво практично всіх типів фасадів, які можна тільки собі уявити: від натуральних, шпонованих — до плівкових, фарбованих та інших.

Ми не лише продаємо меблевикам, але й використовуємо їх на своєму виробництві. Зокрема, різні типи клеїв, всілякі крайки (білі, прозорі) і різні системи. У нас їх — безліч! Тільки ми можемо все це ув’язати в одне ціле. У нас є на це потенціал.

Компанія «ВіЯр» не лише надає послуги, а й забезпечує меблярів всім необхідним.

З іншого боку, ми надаємо можливість брендам бути належно представленими, бо це все — взаємовигідні стосунки. Не можна сказати, що тільки ми отримуємо вигоду зі співпраці. Її отримують всі — меблевики, «ВіЯр», партнери. Демократична ціна може бути лише за умови великого асортименту, складських запасів, правильних презентацій, інвестицій. Треба вкласти знання, розуміння, доступність, усе це підтримати гарантією, правильно встановити. Тут неважливо — який бренд. Важливо — як ти до нього ставишся, як ти з цим працюєш.

ЩОБ ЗРОБИТИ СВІТ КРАЩИМ, ПОТРІБНІ ЗНАННЯ

Ми хочемо, щоб меблевик був краще проінформований щодо сучасних технологій, новітніх дизайнерських трендів. Бо в пошуках індивідуальних рішень до нас звертаються переважно не пересічні люди, а певною мірою унікальні. Тобто вони не є основною масою населення, а представляють невеликий його відсоток. Але ці замовники інвестують свій час, нерви і гроші в те, щоб зробити світ навколо себе кращим.

Аби допомогти їм у цьому, ми в рамках «Академії ВіЯр» підвищуємо їх рівень знань і розповідаємо про різноманіття матеріалів, новинки фурнітури, елементів, з яких створюємо меблі, про їхні можливості чи недоліки. Коли ця інформація «піде» в маси, то ми разом із меблевиками можемо вже швидше й якісніше виконувати замовлення кінцевих споживачів. Тобто — який саме матеріал і клей краще застосувати, яку крайку краще встановити тощо. І щоразу створюється якийсь індивідуальний продукт. Ми щодня виконуємо якісь нові замовлення. Бо до нас звертаються люди з дуже різними побажаннями. Це — наша специфіка. Можна сказати, що наші виробничі завдання практично не повторюються.

Звісно, коли отримуємо схожі замовлення, за можливості групуємо їх (бо виготовлення однотипних деталей зменшує собівартість). Для цього в нас є рішення, які дозволяють аналізувати при створенні замовлень. Вони навіть оцінюють наявний у нас на складі залишок, який можна використати. Хоча кожен рух на підприємстві, якщо він зайвий, — це втрата. Навіть зайвий раз покласти рештки плити на склад залишків, а потім направити туди транспорт, аби перемістити їх на інший майданчик, — це вже втрати часу. Ми розуміємо, що це важливо для економії, але намагаємося мінімізувати здійснення таких операцій, наскільки є можливість.

З іншого боку, якщо ти хочеш групувати замовлення, то не витримуєш терміни виробництва, бо треба чекати додаткових, аби скоротити обсяги залишків. Чекати зараз ніхто не хоче, бо немає таких цін, скільки коштує робота з їх подальшою переробкою. Бо робота людини з кожним днем вартує все більше. Наші працівники повинні витрачати свій дорогоцінній час на неефективну роботу.

Тому ми мінімізуємо обсяги залишків і тривалість їх зберігання, щоб зменшити втрати. Цей напрямок роботи контролюється автоматизовано — програмами, які написані під наші потреби. Вони відслідковують рух матеріалів по складах.

ОНЛАЙН-КОНСТРУКТОР VIYARPRO АВТОМАТИЗУЄ ПРИЙОМ ЗАМОВЛЕНЬ

Ми знаємо, який світ чекає нас завтра. Тому із задоволенням використовуємо найсучасніші технології. Велику увагу приділяємо автоматизації процесів, глибоко розуміємось на штучному інтелекті, прагнемо розвиватися в руслі концепції Industry 4.0.

Наприклад, програмне забезпечення (ПЗ) ViyarPro — наша ексклюзивна розробка — дозволяє нашим клієнтам онлайн отримати креслення деталей і оформити замовлення на їх виробництво. Тобто це суттєве спрощує виконання завдань, що стоять перед меблевиками.

Далі ця інформація передається у виробничий сектор. Відсутність додаткової передавальної ланки дає нам можливість вирішувати якомога більше завдань автоматично та розвивати цей напрямок до нескінченності. Все залежить лише від потреб клієнта. Отже, ViyarPro допомагає автоматизувати контроль за життєвим циклом виробу.

Наразі ViyarPro — це найбільш прогресивна система серед аналогів. Але ми не зупиняємося на досягнутому: один із наших підрозділів постійно вдосконалює цю програму, впроваджує додаткові опції. Це дає змогу розширювати її можливості, а також збільшувати обсяг інформації, що передається від замовника до верстатів, та підвищувати швидкість цієї передачі.

Є багато компаній, що створюють подібне програмне забезпечення для проєктування та виробництва меблевих виробів, але вони не враховують певних нюансів. Усе ж таки власні розробники в компанії більш «прицільно» можуть реалізувати у ПЗ специфіку нашої діяльності та потреб клієнта.

КОМАНДА, ЗАЦІКАВЛЕНА В РЕЗУЛЬТАТІ

У нас є неймовірно крута команда. Ми маємо Інженерів з великої букви, котрі швидко налаштовують і обслуговують обладнання, а також механіків, програмістів і багатьох інших специалістів, які швидко реагують на ринкову ситуацію. І взагалі, команда «ВіЯру» — від керівництва до виконавців — молода і неймовірно креативна, відкрита до нового і не боїться нових випробувань. Саме тому нам вдалося досягти такої затребуваності на ринку України.

У мене наш колектив асоціюється з творчою людиною, яка веде активний спосіб життя, займається спортом, опікується, аби бути привабливою, підтягнутою та креативною. Ми, умовно кажучи, намагаємося підтримувати в належному стані все тіло — від п’ят до кінчиків вух. Тільки така активна позиція дозволяє бути впевненим, що всі виробничі процеси в компанії розвиваються синхронно. Але в такі компанії, де ти щодня маєш сотні завдань, не всі хочуть йти. Є фірми, де працювати легше. Якщо твій намір — лише заробити, якщо ти не вболіваєш за загальний результат, то це — не той бізнес. Ця сфера — складна.

Ще в нас є така приємна відмінність — багато спілкування, бо маємо велику кількість клієнтів. Від них ми отримуємо чимало, як то кажуть, «зворотного зв’язку». Це значить — багато думок, оцінок.

Ми «на шару» нічого не отримуємо. Ті люди, які працюють у нас, заслуговують і уваги, і поваги. Це — унікальні кадри. Ми дуже серйозно ставимося до них, до їхнього розуміння, знань, світогляду.

Одне із найскладніших завдань — мати в регіонах дуже кваліфікований персонал. Тому наші працівники, котрі займаються кадрами, підшуковують людей, єдиних за духом. Ви не уявляєте, наскільки важко потрапити працювати на «ВіЯр». Бо для того, щоб стати одним із команди, потрібно відповідати певним критеріям.

Одна справа — виховати одного-двох фахівців, а якщо мова йде про 100, 500, 1000? Тут вже з’являється наше внутрішнє ноу-хау — зробити тих людей однаково підготовленими, щоб вони могли на вищому рівні опрацьовувати велику кількість звернень. Тому ми можемо надавати послуги якісно й оперативно всюди так само, як і в центральному офісі.

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО «ВІЯРУ»!

Підсумовуючи, хочу зазначити: ми сильно орієнтовані на збільшення в майбутньому, на зростання обсягів виробництва. Це все — етапи розвитку. А найголовніше — це люди, з якими ти працюєш, та бажання змінити цей світ на кращий. Впевненість у завтрашньому дні допомагає нам і надихає нас до нових звершень.

Ми хочемо підняти завісу, аби клієнти побачили наше виробництво, як у нас відбувається процес, чому потрібно більше часу на виконання тих чи інших замовлень, чому потрібно коректно їх оформлювати та звертати увагу на властивості матеріалів. Бо меблі ж не складаються суто з якихось деталей або фурнітури. Є дуже багато нюансів, які мають вплив, і наші партнери повинні їх ураховувати. Є поняття ергономіки, освітлення, вологості, температури. Це все має значення. Тому це — комплексні роботи.

Нам ще багато чого потрібно зробити. Ми тільки почали. Зараз працюємо одночасно в дуже багатьох напрямках завдяки аналізу, розумінню ситуації та потреб ринку. Їх вивчає наш відділ маркетингу. Адже треба знати: чого буде потребувати ринок, які продукти зараз «зайдуть», а які не «заходять», які напрямки розвиваються.

Лише той, хто нічого не робив, може казати про успішну компанію — «їм пощастило». Компанію треба адаптувати під потреби ринку та бути в тренді. Але це дорого. Це ж в тренді повинні бути і люди, і обладнання, і матеріали. Проте не той досягає успіху, хто виграв лотерею, а той, хто ніколи не зупиняється, навіть коли впав.

 

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.