Вибір методу підвищення експлуатаційних властивостей прецизійних пар тертя

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «ТЕХНОЛОГИИ»

The paper presents the study of the destruction of parts of precision friction pairs and held the choice of methods to increase their durability. A method for producing coatings with desired performance characteristics

С.С. Тимофєєв, Українська державна академія залізничного транспорту

Усі несправності в роботі золотникових та плунжерних пар гідравлічних і паливних агрегатів можна розділити на два основні види:

  1. ті, що викликаються підвищенням тертя в парах;
  2. пов’язані зі зміною форми і розмірів деталей внаслідок їх зносу.

Підвищення тертя в золотникових і плунжерних парах має раптовий характер і призводить до тимчасового зависання або заклинювання золотника (плунжера) в гільзі (гнізді ротора) [Лозовский В. Н. Надежность и долговечность золотниковых и плунжерных пар. — М.: Машиностроение, 1979.].

У розподільних пристроях підвищене тертя тягне за собою запізнення або відмову в роботі гідроприводу. У слідкуючих гідроприводах, що широко застосовуються у транспортних машинах, порушення стабільності тертя в золотниковій парі викликає несправну роботу відповідної системи управління. Замість плавного переміщення штока гідроциліндра і пов’язаного з ним керованого органа машини може відбуватися затяжеління управління, що викликає ривки в переміщеннях штока. Підвищення тертя в розподільному пристрої гідропідсилювача порушує принцип стеження за зміщенням золотника і призводить до сіпання і мимовільного водіння ручки управління машиною. У таких випадках при русі виконавчого штока розподільний золотник не перекриває вікна підведення робочої рідини в силовий циліндр гідропідсилювача. Тоді виконавчий шток через системи качалок і тяг зворотного зв’язку веде за собою ручку керування, поки оператор, впливаючи на ручку, не подолає сили тертя в золотниковій парі. Так як при цьому переміщення золотника відбувається ривком і зафіксувати його в нейтральному положенні не вдається, то порушується плавність роботи виконавчого органу системи управління.

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.