Новий потенціал систем електроерозійної обробки. ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОДАТКОВИХ ОСЕЙ І ШПИНДЕЛІВ

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «СТАНКИ И ОБОРУДОВАНИЕ»

 

ОФІЦІЙНИЙ ПРЕДСТАВНИК MITSUBISHI ELECTRIC В УКРАЇНІ – ТОВ «МАШІНТЕХ» ПРЕДСТАВЛЯЄ

Багатоосьові блоки та шпинделі знайшли своє застосування у дрото-вирізних електроерозійних верстатах компанії Mitsubishi Electric, офіційним представником якого в Україні є ТОВ «МАШІНТЕХ» (www.mitsubishi-edm.com.ua). Дана технологія надає унікальну можливість обробки заготовок зі складною конструкцією, великою товщиною матеріалу, надзвичайно гострими краями та найтоншими кутовими радіусами, забезпечуючи точність до мікрометра. На відміну від фрезерування та шліфування, заготовки не зазнають впливу потужних механічних сил. Стосовно надійності, технологія електроерозійної обробки значно перевершує конкуруючі процеси та ідеально підходить для тривалих, складних операцій обробки й автономних робочих змін без присутності оператора.

Йохен Хіпп, представник партнера Mitsubishi Electric — компанії ITS-Technologies — інноваційного виробника багатоосьових блоків і шпинделів, окреслює простір для вдосконалення електроерозійних верстатів. «Це відмінні верстати для вирізання прямокутних прес-форм і штампів». Наприклад, під час обробки конусів верстати стикаються з певними обмеженнями. Так, виконання косого різу часто буває проблематичним. Електроерозійний верстат може нахиляти дріт, але лише в обмеженому діапазоні. Більші кути досягаються лише за допомогою допоміжних конструкцій та декількох затискачів. Навіть на простих кутах нахил різання, при застосуванні стандартних верстатів, має свої обмеження, адже косі різи досягаються за рахунок точності та якості поверхні. Високоточні багатоосьові блоки та шпинделі надають ефективні рішення та відкривають безліч нових сфер застосування для електроерозійних верстатів. Виробники осей особливо підкреслюють ефективність та економічність обробки заготовок у поєднанні з максимальною точністю та якістю поверхні.

Додаткові осі для забезпечення гнучкості

«Наша спеціалізація — це комплексні технічні рішення для багатоосьових блоків і шпинделів», — пояснює Й. Хіпп. — «Ми сконцентрувались на дрото-вирізній технології, що використовується у близько 90 % наших осей. Решта 10 % належить технологіям вимірювання та спеціальним процесам. З того часу асортимент продукції компанії ITS зазнав істотного розширення. Наразі в розпорядженні ITS — модульна система з великим розмаїттям варіантів і осей для найбільш поширених типів електроерозійних верстатів. Завдяки такій системі компанія може постачати осі, які ідеально відповідають як сфері застосування, так і, власне, самому верстату. Система складається з осей для обробки заготовок діаметром 0,5 мм і вагою 5 г. У верхньому сегменті багатофункціональні осі обробляють деталі діаметром до 1800 мм і вагою до 3 т».

На думку Й. Хіппа, постійний розвиток нових продуктів та подальший розвиток уже існуючих мають вирішальне значення. «Невичерпним джерелом життєвої сили компанії є постійне спілкування з клієнтами — постачальниками нових ідей та натхнення», — розповідає п. Хіпп. Розробки та технологічні рішення, які стосуються клієнтів, являють собою високу цінність для компанії. Серед іншого, вони містять індивідуальне пристосування та конструкцію системи осей, яка оптимально задовольняє потреби замовника. Компанія ITS надає велике значення постійній роботі з новітніми технологіями.

Один із принципів компанії — не передавати будь-які роботи з технологічних розробок на субпідряд.

«Ми прагнемо зберегти власні ноу- хау та досвід у межах компанії, — пояснює Й. Хіпп. — У процесі розробки одночасно використовуємо до п’яти систем електроерозійної обробки від різних виробників».

Підвищення швидкості та точності обробки

Застосування багатоосьових блоків є індивідуальним. Користувачі, які роблять лише прямі різи на простих заготовках, не мають в них потреби. Решта ж мають можливість скористуватися певними вимірювальними перевагами. Багатоосьові блоки можуть використовуватися для обробки складних контурів у ході безперервного процесу за допомогою одного затискача. Завдяки цьому допоміжні конструкції стають непотрібними, терміни налаштування скорочуються, і, головне, — процеси стають точнішими. Це дозволяє досягти більш тривалого часу роботи з високим рівнем надійності процесу.

«Для ілюстрації цього ми зафіксувати етапи обробки виробництва системи затискання за допомогою низки кутових повзунків, — пояснює Йорг Шпрингманн, представник ITS, — обробляючи заготовку один раз за допомогою осі та один раз без неї. За допомогою додаткової осі мета завдання була досягнута приблизно на п’ять годин швидше і на кілька мікрон точніше».

Робота з додатковими осями є надзвичайно простою. Усі часто використовувані засоби програмування, такі як DCAMCUT, повністю підтримують осі та ідеально інтегрують їх до процесу обробки без зайвих зусиль програмування.

Максимальний час налаштування — 15 хвилин

Використання багатоосьових блоків не є необхідною умовою для всіх завдань, а іноді їх взагалі потрібно прибрати. Проте час налаштування є керованим. Навіть у великих моделях як встановлення, так і видалення тривають 10–15 хвилин. Для більшості виробничих процесів потрібно ще менше часу, оскільки необхідно лише відкрутити регулювальні гвинти та підняти вісь. Під час роботи осі зазвичай можна розмістити безпосередньо на столі поруч із системою електроерозійної обробки. Це дозволяє їм залишатися підключеними до верстата, не керуючи контролером.

Зручне обслуговування

Важливим питанням для всіх верстатів і систем є простої та інтервали обслуговування. Усі багатоосьові блоки та шпинделі ITS зручні в обслуговуванні. Багатоосьові блоки потребують перевірки лише через три роки, або 5 000 годин роботи. Завдяки більшому механічному напруженню термін експлуатації осі шпинделя є коротшим. Він зазнає більшого зносу й тому вимагає огляду приблизно за 2 500 годин роботи. Наступним кроком є заміна ущільнювача та перевірка рухомих елементів.

Окрім багатоосьових блоків, ITS також спеціалізується на розробці та виробництві шпиндельних технологій.

На відміну від багатоосьових блоків, які обертаються максимум 25 разів на хвилину, осі шпинделів є швидкодіючими. Вони працюють зі швидкістю до 3 000 обертів на хвилину й розраховані на 2–3 мкм максимальної співвісності.

Невичерпним джерелом життєвої сили компанії є постійне спілкування з клієнтами — постачальниками нових ідей та натхнення.

Кращі результати завдяки дрото-вирізному шліфувальному диску

Трапляється так, що іноді випадок відкриває шлях для нових ідей. Використання шліфувальних дисків на металевій зв’язці на копіювально-прошивних електроерозійних верстатах є звичною практикою вже тривалий час. «Мій друг випадково впустив на підлогу шліфувальний диск, — каже Й. Хіпп. — Від нього відколовся шматок, а заміну можна було отримати лише за кілька тижнів. Тож я вчинив таким чином: встановив пошкоджений диск на шпиндель, а потім одягнув його на один із наших дрото-вирізних електроерозійних верстатів».

Результат виглядав добре, і Йохен Хіпп повернув диск своєму другу. Початкові результати шліфування були приголомшливими. Оброблений шліфувальний диск набагато перевершував використовувані раніше диски за точністю, швидкістю різання й терміном служби інструменту. До цього часу у шліфувальному цеху за допомогою одного шліфувального диска можна було обробляти лише одну фрезерну головку. За допомогою обробленого шліфувального диска вдалося обробити цілих чотири.

Для ITS це стало вагомою причиною приділяти велику увагу саме цій сфері. «Оправка дрото-вирізного електроерозійного верстата ідеально підходить для алмазних дисків на металевій зв’язці та шліфувальних дисків CBN, — каже Йорг Шпрингманн. — В оправці дрото-вирізного електроерозійного верстата дріт служить інструментом, що ефективно охолоджується в резервуарі з деіонізованою водою без жодних механічних навантажень. Цей безконтактний метод із шпиндельними осями відповідає найсуворішим вимогам до співвісності — менше 0,002 мм. Окрім того, такий процес забезпечує максимальну точність профілю. Це надає можливість створювати складні контури, яких раніше неможливо було досягнути, гарантуючи точність обробки внутрішніх контурів з радіусом 0,05 мм. Зовнішні радіуси обмежуються лише розміром абразивних зерен і використовуваним зв’язуючим матеріалом».

Інноваційне проектування

Сьогодні ITS володіє всебічним досвідом у виробництві шліфувальних дисків. Окрім того, у розпорядженні компанії знаходиться база даних з великою кількістю параметрів верстатів для обробки шліфувальних дисків. «Наша мета полягає не лише у виготовленні шліфувальних дисків, — наголошує Й. Шпрингман. — Ми є інноваційною проектною компанією, зосередженою на розробці та виробництві багатоосьових блоків і шпинделів. Ми прагнемо забезпечувати своїх клієнтів оптимальними інструментами, за допомогою яких вони зможуть швидко та економічно ефективно виконувати свої завдання».

 

Статтю надруковано в авторській редакції.

Увага!

Під час XVIII Міжнародного Промислового Форуму на стенді В13 ТОВ «МАШІНТЕХ» відбудеться демонстрація поворотної осі та електроерозійного дрото-вирізного верстата Mitsubishi MV1200 New Generation.

 


Контактна информація

Офіційний представник компанії Mitsubishi Electric в Україні ТОВ «МАШІНТЕХ»

Головний офіс: вул. Степана Руданського, 3 А, оф. 511, м. Київ, 04112, Україна

тел.: 0 800 40 77 88

www.mitsubishi-edm.com.ua

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.