Компанія A LAP: довірте свої пилки професіоналам

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «ИНСТРУМЕНТ»

Компанія A‑LAP добре відома кожному українському підприємству, яке займається розпилюванням деревини. І це не дивно, адже вона не тільки пропонує своїм клієнтам широкий асортимент стрічкових пилок — від 10 до 360 мм, але й надає весь спектр послуг із їхнього сервісного обслуговування.

2019–2021 роки видалися складними для всіх промислових компаній як в Україні, так і за її межами, і, звісно, для деревообробників. Тому кожне деревообробне підприємство змушене сьогодні економити, зокрема на придбанні та обслуговуванні інструменту. Розуміючи непросту ситуацію, що склалася на ринку, компанія A‑LAP вирішила підтримати своїх клієнтів: розширити свої виробничі міцності та підвищити їх ефективність, щоб зменшити час на сервісне обслуговування інструменту замовників.

Нове обладнання дає нові можливості

Загальновідомо, що стрічкова пилка працює ефективно та якісно, якщо сам зуб, який пиляє, є симетрично підготовленим. Якщо симетрії немає, тоді пилка або взагалі не пиляє, або пиляє нерівно, і деревообробники змушені зменшувати швидкість обробки, щоб не отримати бракованої продукції. «Ми побачили необхідність покращити точність розведення зуба, — розповідає керівник компанії «A‑LAP» Роберт Черешня, — і з цією метою в лютому 2021 р. вирішили придбати верстат Iseli BNF 100 від швейцарської компанії Iseli — виробника обладнання, призначеного для обслуговування стрічкових пилок. До речі, це перший в Україні верстат такого типу».

Основна операція, яку виконує Iseli BNF 100, — це бокове шліфування стелітової напайки, яка напаюється на вершину зуба стрічкової пилки. Цей верстат, завдяки своїм технологічним можливостям, не нагріває саму напайку при її обробленні, що значно зменшує ризик випадання напайки в процесі роботи. Проте основною перевагою верстата Iseli BNF 100 є те, що завдяки йому компанії A‑LAP вдалося покращити точність дотримання симетрії зуба до 0,01–0,02 мм, при тому, що конкуренти витримують цей параметр на рівні лише 0,05 мм. Це — однозначно великий крок уперед у підготуванні стрічкових пилок.

Окрім того, протягом останніх років компанія A‑LAP витрачає щороку приблизно 4–5 млн. грн. на закупівлю сучасного висотехнологічного обладнання. Це дає змогу конкурувати з європейськими виробниками стрічкових пилок і задовольняти всі потреби клієнтів компанії, адже деревообробка не стоїть на місці, і українські компанії прагнуть отримувати якісний інструмент і виготовляти за допомогою нього конкурентоспроможну продукцію для реалізації на світовому ринку.

«Зараз також приймаємо замовлення на виготовлення стрічкових пилок, які формують мінімальний пропил, — продовжує розповідати Роберт Черешня, — адже деревина дорожчає, і кожен деревообробник намагається працювати так, щоб отримувати якнайменше відходів деревини при розпилюванні. Можемо готувати стрічкові пилки з егалізацією 0,2 мм на сторону, причому якщо раніше їх доводилося замовляти на нашому основному підприємстві в Угорщині, то зараз робимо їх в Україні. Це пришвидшує термін як виготовлення нових пилок, так і їх обслуговування».

Сьогодні на виробничому майданчику A‑LAP працюють дві незалежні виробничі лінії, які забезпечують усі стадії технологічного процесу — від заготівельної дільниці до пакування. Завдяки тому, що кожного типу верстатів як мінімум на виробництві — два, а деяких навіть шість, підприємство може працювати безперебійно, і навіть при незначних поламках не зриваються терміни ні поставки нових пилок, ні виконання сервісного обслуговування.

Також у 2018 р. однією з перших в Україні компанія A‑LAP придбала автоматичний вальцювальний центр Iseli RZ1, а у 2019 р. — нові загострювальні верстати Iseli BNP100.

«Усе це дає нам впевненість у тому, що ми якісно виконуємо нашу роботу, — зазначає Роберт Черешня, — і, звичайно, ми радіємо, коли чуємо від наших клієнтів, що вони задоволені та збільшили свої виробничі можливості завдяки нашому інструменту, — отже, ми рухаємося у правильному напрямі».

Сервіс усьому голова

У 2021 р. компанії A‑LAP вдалося неймовірне — скоротити термін сервісного обслуговування вдвічі. Якщо раніше для цього потрібно було 5–7 робочих днів, то зараз сервісне обслуговування пилок клієнтів компанії займає 3–4 дні. Зменшився час доставки пилок на сервісне обслуговування, швидше відбувається й воно саме.

«Цього нам вдалося досягнути завдяки тому, що ми створили міцну команду та втримали весь персонал у складний час пандемії», — каже Роберт Черешня. Середній стаж роботи працівників підприємства — більше 5 років, а деякі співробітники працюють у компанії вже понад 10 років. Професійний рівень усіх спеціалістів дуже високий, і вони ефективно та швидко виконують свою роботу.

Клієнти компанії A‑LAP задоволені, адже вони швидше отримують свої пилки, завдяки чому більше матеріалу можуть ними обробити та більше заробити. Окрім того, завдяки зменшенню часу виконання сервісного обслуговування, їм не потрібно велику кількість інструменту тримати в себе на складі та витрачати кошти на його придбання.

Проте, на жаль, не всі українські деревообробники розуміють важливість правильного та якісного сервісного обслуговування. Фахівці компанії A‑LAP, відвідуючи підприємства, нерідко бачать, що сервісне обслуговування інструменту на деяких з них виконується не так, як це мало б бути, а деякі операції взагалі пропускаються. Це, своєю чергою, негативно відбивається на роботоспроможності інструменту та не дозволяє йому працювати з належною ефективністю.

«На одному підприємстві, — розповідає Роберт Черешня, — із яким ми працюємо вже 3 роки, придбали пилораму і вирішили проводити сервісне обслуговування інструменту самотужки. Спочатку вони купили у нас один комплект пилок, а через 2 місяці — ще один. Це було досить дивно, адже одним комплектом інструменту при якісному обслуговувані та мінімальному поновленні можна було працювати як мінімум рік, а то й більше. Відвідавши це підприємство, ми побачили, що сервісне обслуговування пилок виконується неналежно. Нам вдалося переконати керівників підприємства віддати інструмент на обслуговування нам — і в результаті це підприємство змогло збільшити свою продуктивність майже вдвічі!

Зараз вони переробляють близько 1 тис. м 3 деревини за місяць, і при цьому їхні витрати на інструмент на 1 м 3 розпиляної деревини становлять менше €2 — це навіть нижче європейського показника. Загалом місячні витрати на сервісне обслуговування інструменту та його мінімальне оновлення на цьому підприємстві в середньому становлять 50 тис. грн. Здається, що це багато, але якщо підприємство проводить сервісне обслуговування самостійно, то потрібно закупити відповідне обладнання, витрачатися на розхідники та електроенергію, на зарплату працівника та податки, і основне — знайти такого фахівця, який міг би це робити, що само по собі складно, адже в Україні бракує технічних спеціалістів, а тим більше тих, які спеціалізуються на підготовці деревообробного інструменту. Та навіть вклавши кошти в навчання такого фахівця, немає гарантії того, що сервісне обслуговування буде якісним і дешевшим, ніж якби його зробили фахівці нашої компанії, тим більше, що завдяки логістичним компаніям доставити інструмент як на сервісне обслуговування до нас, так і назад, на підприємство, можна легко і швидко».

Та, попри все, Роберт Черешня з оптимізмом дивиться вперед, оскільки переконаний: «За 15 років існування компанії A‑LAP в Україні маємо той рівень знань і досвід, щоб виконувати будь-які завдання, які ставлять перед нами наші замовники і, в першу чергу, ринок, адже саме він диктує те, який інструмент потрібен».

Завітайте на на нашу сторінку у Facebook!


ТОВ «А-ЛАП»

Україна, Закарпатська обл., м. Берегово,

вул. Мужайська, 99

тел./факс +380 (031-41) 4-32-49

моб. тел. +38 (067) 312-23-70

www.alap.com.ua 

e-mail: a-lap@meta.ua

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.