ІНТЕКС ПЛЮС: 30 років інновацій і нестримний рух вперед

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «ИНСТРУМЕНТ»

Ярослав Лазарчук, засновник компанії: «Успішні поставки інструменту деревообробникам з Болгарії та Румунії додали Групі компаній «Інтекс Плюс» рішучості в освоєнні закордонних ринків. Нещодавно ми зробили перші кроки на ринку Туреччини, Великої Британії та Канади, куди господарі неохоче пускають сторонніх. Та завдяки якості продукції нам вдалося довести свою конкурентоспроможність і навіть наростити поставки. Що ж стосується ціни на український інструмент, доведеться, як завжди, «повоювати» за свої інтереси».

Конкуренті перспективи інструментальників з Кам’янець-Подільську

Компанія «Інтекс» (саме таку назву мала вона спочатку) створена в 1990 р. на базі Кам’янець-Подільського заводу дереворізального інструменту. Її засновниками стали досвідчені фахівці підприємства — Ярослав Володимирович Лазарчук і Петро Миколайович Коломієць.

Непросте становлення та перші результати

Нове інструментальне виробництво розгорталося на орендованих площах і мало спочатку всього 12 працівників. Відповідальні технологічні операції, наприклад напайку інструменту, виконували на верстатах власного виготовлення.

Знадобилося понад десять років, доки «Інтекс» зміг придбати сучасне обладнання авторитетних закордонних верстатобудівників, переважно німецьких. Перше значне оновлення верстатного парку стало базою для справжнього технологічного прориву «Інтекс». Згодом саме воно забезпечило компанії можливість стати лідером вітчизняного інструментального ринку та розпочати співробітництво із закордонними клієнтами.

Модернізація та кадрове оновлення

Продумана політика інвестування в модернізацію виробництва, освоєння нових технологій, оволодіння сучасними підходами до обслуговування та реставрації дереворізального інструменту стали характерними ознаками «Інтекс». А оснащення виробництва верстатами всесвітньо відомої компанії Vollmer, обладнанням для напайки твердого сплаву фірми Kahny, а також устаткуванням для лазерного різання компанії Trumpf дозволило збільшити його продуктивність до трьох тисяч пил на місяць і розширити номенклатуру продукції. Одночасно йшло кадрове оновлення компанії, до якої прийшли молоді грамотні й амбітні працівники.

Використання нового покоління автоматизовано-роботизованої техніки, під яку реконструювали один із цехів, зміцнило ринкові позиції компанії в Україні та за кордоном. Прогресивне обладнання сприяло підвищенню якості продукції, мінімізувало вплив людського фактора, що звело до мінімуму випадки браку в процесі виготовлення інструменту та поліпшило його обслуговування.

«Інтекс Плюс»: нові можливості Групи

2015 рік ознаменувався реорганізацією підприємства у Групу компаній під загальною назвою «Інтекс Плюс».

До її складу увійшли: однойменна компанія, яка спеціалізується на випуску обладнання й експериментальному виробництві; виготовлювач збірних і цілісних напайних фрез, дереворізальних ножів із прямолінійною ріжучою крайкою «Інтекс Удача» та виробник дискових пил «Іннатекс». Запроваджені заходи дозволили розділити виробничі потоки, чітко окреслити пріоритети.

Як відомо, вітчизняні підприємства, що працюють у галузях деревопереробки та деревообробки, досить неоднорідні як за рівнем технічного розвитку, так і за фінансовим станом. Є серед них потужні, оснащені найсучаснішим імпортним обладнанням, а є невеличкі, які й досі використовують радянські пилорами та верстати, аби хоч якось заробляти собі «на хліб».

Навчившись виготовляти інструмент вищого класу під брендом ІНТЕКС ПЛЮС, компанія не відмовилася і від виробництва дереворізального інструменту нижчого цінового сегмента. Проте він уже суттєво відрізняється від продукції 1990 р. За 30 років суттєво поліпшилися інструментальні технології, що використовуються в компанії, набули вищої кваліфікації робітники. Тожнинішня продукція нижчої цінової категорії повною мірою відповідає вимогам до виробів цього класу за експлуатаційним ресурсом та якістю різу. В іншому випадку вона не мала б попиту, а він на неї — стабільний.

Загалом, в Україні традиційно переважає первинна обробка деревини, тому й дереворізальний інструмент для сировинної роботи з лісоматеріалами користується найбільшим попитом. Однак поступовий розвиток компанії спонукав її до переходу від інструменту економ-класу до виробів європейського рівня.

Складові конкурентоспроможності

Нині виробництво «Інтекс плюс» вийшло на такий рівень, що здатне виготовляти спеціальні інструменти та здійснювати сервісні операції, які не пропонує жоден інший інструментальник України. В асортименті компанії — 120 найменувань різноманітної продукції, яка постійно оновлюється. Наприклад, у серпні цього року розпочато виробництво фрез циліндричних збірних із гвинтовим розміщенням твердосплавних ножів, що призначені для чорнової обробки деревини криволінійних і прямолінійних поверхонь виробів з деревини.

А віднедавна, оновивши парк верстатів та придбавши нові 3- і 5-координатні оброблювальні центри з ЧПК, компанія розпочала виробництво фрез зі змінними пластинами. Увесь асортимент інструменту компанії «Механік» відтепер ви зможете придбати в «Інтекс Плюс».

Основними постачальниками металу для дереворізальних інструментів з 2000 р. стали французька компанія Forezienne та німецька — Risse + Wilke.

Цілком зрозуміло, що інструмент вищого класу має й більшу вартість. Вона визначається за багатьма характеристиками, зокрема за кількістю матеріалу, який можна ним обробити, іншими словами, при роботі цими знаряддями витрати на кубометр нарізаної деревини гарантовано будуть меншими. Тому, як правило, дорожчий інструмент є економічно вигіднішим, ніж дешевший. Він працюватиме довше, якісніше, дасть більше продукції.

Рамні пили

У переліку такої продукції «Інтекс плюс», передусім, варто зазначити рамні пили. Компанія виготовляє їх різних розмірів (довжини та ширини) і призначення — як для м’яких, так і для твердих порід деревини; цільнометалеві та стелітовані. Ці пили придатні до експлуатації на пилорамах вітчизняного та зарубіжного виробництва.

Рамні стелітовані пили мають удвічі більший ресурс заточування, ніж розвідні. Використання стелітованих пилок дозволяє працювати комплектом інструменту без переточування не менше восьми годин.

Стрічкові пили

Стрічкові пили компанії призначені для обробки твердої та м‘якої деревини. Незважаючи на складність виготовлення таких пил збільшеної ширини (260 мм), «Інтекс плюс» успішно освоїв їх виробництво, підтвердивши цим високий технологічний рівень компанії.

Фрези насадні, дискові по дереву

Різноманітні фрези «Інтекс плюс» використовуються для виготовлення вагонки та євровагонки, дерев’яних вікон та євровікон, дверей, паркету, поручнів, обробки кромок і радіусів та іншого.

Інструмент за кресленнями замовника

Компанія виготовляє різальний інструмент за кресленнями замовника. Його виробництво оснащене сучасним досконалим обладнанням, що дозволяє виготовляти насадні, дискові фрези, профілювати змінні пластини та банкетні ножі. Максимальний строк виконання таких завдань не перебільшує двох днів.

Виробництво верстатів

Обсяги виробництва та ремонту верстатів поки не дуже значні, замовлення — періодичні, але напрямок має непогані перспективи, і компанія не хоче їх втратити. ГК «Інтекс Плюс» виготовляє верстати для обслуговування дереворізального інструменту: напайки твердого сплаву, заточування різального інструменту, зварювання й обслуговування стрічкових пилок. Окрім того, реставрує та модернізує устаткування, яке вже було у використанні.

У 2013 р. ГК «Інтекс Плюс» розпочато виробництво обладнання для компаній, що займаються будівництвом дерев‘яного житла з клеєного бруса.

Сервіс

Фахівці високотехнологічного сервісного центру компанії обслуговують інструмент «Інтекс Плюс» та інших виробників, якісно та в найкоротші строки виконують заточування знаряддя будь-якого обсягу та складності, а також виїздять на деревообробні та переробні підприємства для надання «швидкої технологічної допомоги». Нерідко їх втручання допомагає запобігти аварійній зупинці виробництва.

Окрім «реанімації» зубів пил, центр здійснює реставрацію деформованих корпусів, використовуючи для цього спеціальні термічні преси. Подібної послуги в Україні не надає ніхто, крім «Інтекс Плюс». У результаті термін експлуатації відновленого інструменту суттєво подовжується.

Поставки за кордон

Переконливим підтвердженням конкурентоспроможності дереворізального інструменту компанії є його експортний потенціал. Головним і стабільним зовнішнім ринком для нього була та залишається Білорусь, інструменти з маркуванням «ІНТЕКС ПЛЮС» купують Молдова та Литва.

З відомих причин зменшилися поставки до Росії, яка також була пріоритетним партнером. Останніми роками серед покупців компанії з’явилися споживачі з Євросоюзу — деревообробники з Болгарії та Румунії, а також представники більш далеких для нас країн, а саме — Канади.

Значним зовнішньоекономічним досягненням став недавній вихід на ринок Туреччини та Великої Британії, яке кам’янець-подільським інструментальникам забезпечила вдала участь у престижній профільній виставці в Стамбулі та у виставці «Деревообробка» у Львові.


Група підприємств "Інтекс плюс"

32300 Україна, м. Кам'янець-Подільський,

вул. Князів Коріатовичів, 25

+38 038 496 20 05

+38 038 496 20 06

моб. + 38 097 90 00 033

+ 38 096 73 12 992

+ 38 096 731 29 90

inteks.company@gmail.com

http://www.inteks.com.ua/ 


Так народжуються лідери!

Завжди з великою повагою ставилася до людей, які в наших непростих українських реаліях заробляють не за принципом «купи-продай», а здатні підтримувати власне виробництво. Як постачальник твердосплавних виробів для оснащення, у тому числі й дереворізального інструменту, я багато спілкуюся з виробниками фрез, пилок, свердел, як в Україні, так і в Європі. Знаю «виробничу кухню» із середини.

З фірмою «Інтекс» почала працювати з 2003 р. Спочатку поставляла твердосплавні полоси фірми CERATIZIT (Люксембург) для виготовлення фрез з напайками, потім пластини для оснащення дискових пилок для розкрою деревини. Сьогодні впевнена в успіху фрез «Інтекс» з механічним кріпленням змінних ножів. Європейський твердий сплав при будь-якому застосуванні має кращі характеристики за звичний ВК. Але щоб отримати максимальний результат, недостатньо пристосувати старе радянське обладнання для вирішення сьогоденних завдань, як роблять багато початківців.

Свої 30+ років «Інтекс» провів у постійному зростанні й оновленні. Будь-які проблеми та виклики ставали новими досягненнями. Так народжуються лідери! На мій погляд, сьогодні «Інтекс» — це високотехнологічне виробництво, де сучасне обладнання та фаховість виконання кожної операції забезпечує високу якість виготовленого інструменту.

 Олена Мукієвська, представник фірми CERATIZIT в Україні

 Так тримати! Успіхів! Подальшого розвитку та вдосконалення!

 

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.