Пильні диски LEUCO nn-SYSTEM DP FLEX. Гостріше не буває

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «ИНСТРУМЕНТ»

Пила nn-system DP flex, установлена на верстаті з ЧПК у столярній майстерні Rothfuß, дозволяє виконати пиляння плити під кутом, одержуючи на її кінці тонку крайку

Для того щоб виконувати замовлення, для яких потрібне комбіноване пиляння, столярна майстерня Rothfuß у комуні Шопфлох (Німеччина) хотіла придбати CАМ-модуль програмного забезпечення Palette CAD. Але яка користь від точних розмірів кутів, коли якість обробки поверхонь не відповідає вимогам?

У столярній майстерні Rothfuß Алекс Бонет виготовляє стійку для приймальні медичного центру. За формою її центральна частина нагадує кристал. На жодній деталі її облицювання немає прямих кутів. Усі сторони деталей, з яких складається центральна частина стійки, оброблені методом комбінованого пиляння.

Конструктор Тереза Крьохер ще під час свого навчання в майстерні Rothfuß розробила в 3D-CAD шаблон для цієї стійки за допомогою програмного забезпечення Palette CAD. Використовуючи CАМ-модуль того ж ПЗ, вона розбила конструкцію на окремі деталі, для виготовлення кожної з яких була власна програма ЧПК. 

 

 

 

На окремих деталях з усіх боків необхідно виконувати пиляння з нахилом і під кутом

 

                                        Рендеринг приймальної стійки, розробленої за допомогою ПЗ фірми Palette CAD для медичного центру. Центральна частина стійкимає форму кристала 

 

Алекс Бонет — столяр і керівник виробничого відділу — розповідає: «Хоча в нас є відмінна дискова пилка для форматного розкрою, але звичайним способом ми не змогли б виготовити із цього матеріалу настільки якісне облицювання. CAD/CАМ-програми, шпиндель і пила, яка дозволяє одержати тонкі крайки без сколів на верхній, нижній, передній і задній поверхнях заготовок, дозволяють зробити за допомогою простих етапів проєктування та виробництва те, на що раніше ми витратили б цілі дні, використовуючи додаткові пристрої та виконуючи незліченні пробні різи».

БЕЗ ДОДАТКОВИХ ПРИСТРОЇВ І ПРОБНИХ РІЗІВ

Столярна майстерня Rothfuß знаходиться в центрі Шопфлоха, розташованого недалеко від Фройденштадта. Площа її виробничих приміщень становить усього 2000 м². Невеликий і штат: усього 17 співробітників. Основна продукція — елітні меблі та предмети інтер’єру.

Майстерня знаходиться всього в 300 м від фірми Homag і оснащена відмінним устаткуванням для обробки плит, поставленим даною компанією. З 1989 р. тут експлуатують устаткування із ЧПК. У 2014 р. була виконана модернізація 4‑осьового верстата Homag Venture 22 L, який був придбаний ще у 2008 р.

Venture 22 L оснастили агрегатом Flex5 фірми Benz, що є дочірньою компанією Homag. Він дозволяє нахиляти шпиндель під будь-яким кутом для виконання комбінованого пиляння.

Три роки тому столярна майстерня Rothfuß купила додатковий CАМ-модуль, розширивши можливості придбаного у 2006 р. програмного забезпечення Palette CAD. Це дозволило легко реалізувати навіть такі складні конструкції, як багатокутне облицювання приймальної стійки медичного центру. І значно вплинуло на більш ефективне використання агрегату Flex5.

Однак якість обробки залишалася незадовільною, тому інвестиція в CАМ-модуль привела до появи в столярній майстерні й нової пилки «nn-System DP flex» від LEUCO. Алмазна дискова пилка відрізняється більшим робочим ресурсом і чудовими пропилами без сколів, шириною всього 2,5 мм. Невеликі пазухи для стружки та маленькі зубці із заглибленням по задній грані знижують рівень шуму, помітно зменшують зусилля різання та дозволяють працювати практично без віддачі.

Алекс Бонет був настільки вражений якістю обробки, величезним робочим ресурсом і відсутністю шуму, що замовив ще одну таку пилку, але вже не для розкрою, а для пазування плит, які після цього вигинаються та використовуються, наприклад, для облицювання колон. Вузькі, точні та чисті різи дозволяють рівномірно розташувати плиту із пропилами на вигнутій поверхні колони.

Нова пилка на агрегаті Flex5

 

 

Тонка крайка деталі може легко розрізати аркуш паперу  

 

У столярній майстерні для пазування плит, що вигинаються, використовується пилка nn-System DP flex

 


Дві колони, на яких закріплюється рівномірно вигнуте облицювання, що складається з чотирьох сегментів

ГОСТРІ КУТИ, КРУГЛІ КОЛОНИ

Алекс Бонет відзначає: «За допомогою дискової пилки nn-System DP flex від LEUCO ми виконуємо на деталях відмінні скоси. Крім того, з її допомогою, наприклад, ми можемо виконати скіс стільниці знизу на дуже невеликий кут. Причому на обробленій поверхні відсутні сліди різального інструменту та задири, які виникають, приміром, при струганні. Перед лакуванням нам залишається лише трохи обробити її ексцентриковою шліфувальною машиною. Ця пилка допомагає нам виготовляти із плити деталі, які ми можемо розташовувати на криволінійній поверхні. Я також ціную її тихий, плавний хід і величезний робочий ресурс, протягом якого вона «виходжує» до 5 км».

«Завдяки CAD/CAM-модулям Palette СAD, агрегату Flex5 від Benz і дисковій пилці nn-System від LEUCO ми можемо виконати комбіноване пиляння будь-якої складності. Усе відразу ж вдається. Після чого потрібно лише злегка відшліфувати лицьові поверхні». АЛЕКС БОНЕТ, СТОЛЯРНА МАЙСТЕРНЯ ROTHFUß


Стаття спочатку була опублікована в галузевому журналі dds, у березні 2021 року.


КОМБІНОВАНІ ПАТРОНИ LEUCO ДЛЯ ТОНКИХ ДИСКОВИХ ПИЛОК LEUCO, ВИКОРИСТОВУВАНИХ НА ВЕРСТАТАХ ІЗ ЧПК

Комбіновані патрони HSK 63F LEUCO можна використовувати для закріплення на шпинделі верстата з ЧПК дискових пилок з різними діаметрами посадкового отвору. За необхідності можна застосовувати змінні центрувальні адаптери різних діаметрів, що дозволяє використовувати дискові пилки з більшими посадковими отворами (Ø 31,75; 32; 35; 40 мм) на тому самому патроні. У стандартній комплектації патрони призначені для дискових пилок з посадковим отвором 30 мм. У комплект поставки також входить додатковий контр- фланець відповідного розміру. Дискова пилка встановлюється або за допомогою контр-фланця (гвинти із циліндричною головкою), або використовуючи гвинти із захованою голівкою, для комбінованого пиляння. Для установки дуже тонких дискових пилок, товщиною < 2,2 мм, призначених для виконання пропила менше 3,2 мм, наприклад для пилок LEUCO G5 або дискових пилок DP Flex nn, можна використовувати відповідний центрувальний адаптер Ø30 мм (ідентичний № LEUCO 185666). Крім того, на складі компанії є комбіновані патрони різної довжини (A‑розміри) (40, 50, 100, 130 і 160 мм).


Тел.: 0 800 408 800 (безкоштовно по Україні)

http://leuco.com.ua/service/

www.leuco.com.ua

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.