ALPHA LASER GmbH. Мобільні установки для лазерного зварювання металів

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «СВАРКА И ТЕРМИЧЕСКАЯ РЕЗКА»

Володимир ОГОРОДНИК, ТОВ «МАШІНТЕХ», сервісний інженер: «Мобільні установки ALPHA LASER GmbH, призначені для лазерного зварювання, забезпечують високу якість і економічність звареного шва та характеризуються низьким тепловим впливом на матеріал заготовки та високою швидкістю зварювання».

ТОВ «МАШІНТЕХ» постачає обладнання компанії ALPHA LASER GmbH для українських споживачів уже п’ять років. Виробничі потужності цієї компанії розташовані в невеликому німецькому містечку Пуххайм (земля Баварія). Компанія понад 25 років спеціалізується на розробці та виробництві мобільних, гнучких і високопродуктивних лазерних систем для зварювання, загартування, наплавлення та прецизійного різання. Усі машини можна протестувати у філіях компанії по всьому світу.

Фахівці ALPHA LASER невпинно працюють над прикладними рішеннями зварювання за допомогою плавлення лазерним променем з використанням присадного дроту чи без, або з використанням металевого порошку.

Переваги лазерних установок ALPHA LASER GmbH

 • Ідеальні для ремонту штампів і прес-форм, а також зварювання тонколистових деталей.
 • Дозволяють дуже точно дозувати енергію, у результаті чого плавиться лише невелика ділянка матеріалу в місці обробки.
 • Висока щільність потоку випромінювання.
 • Завдяки керованій формі імпульсу відсутні внутрішні напруження в металі, а зварювання виконується без утворення тріщин (особливо важливо для матеріалів твердістю вище 55 HRC).
 • Надійне гарантійне та постгарантійне обслуговування.
 • Простота й ефективність в експлуатації.
 • Гнучкість, мобільність, міцність і ергономічність.
 • Можливість зварювання деталей з дуже тонкими стінками, навіть якщо вони різної товщини. Зазори до 0,5 мм можна перекрити без додавання зварювальних матеріалів.
 • Призначені для обробки деталей зі сталі, міді, срібла, золота й інших металів і сплавів.
 • Зварний шов дуже швидко охолоджується й естетично виглядає.
 • Виключається можливість дефектів при зварюванні.
 • Безпечна та надійна інвестиція в довгостроковій перспективі.

Лазерні установки від ALPHA LASER

ALPHA LASER пропонує великий вибір лазерних систем для гнучкого та мобільного використання. Як джерело використовується твердотільний Nd: YAG або Fiber лазери (залежно від моделі). Потужність випромінювання варіюється в діапазоні 100÷900 Вт, залежно від умов і деталей, що зварюються.

Використання стандартних способів зварювання, таких як ручна дугова або електродом, що не плавиться, пов’язано з великим тепловиділенням і вигоранням вуглецю, у результаті чого міцність матеріалу зменшується.

Лазерний промінь дозволяє швидко й якісно виправити різні дефекти формотворних поверхонь: відколи, подряпини, зношені ділянки та інше. Завдяки потужному лазерному випромінюванню може виконуватися зварювання деталей або наплавлення присадного матеріалу, при цьому, завдяки локальному тепловому впливу, не з’являються тріщини та не втрачається твердість деталі.

ALPHA LASER випускає широку лінійку мобільних лазерних установок.

Серія ALV — це надзвичайно компактні верстати для лазерного зварювання, які можна використовувати навіть у невеликій майстерні. Проте вони досить серйозно укомплектовані: в наявності джерело лазерного випромінювання, а також системи переміщення, аспірації й безпеки. Завдяки закритому корпусу, що захищає від впливу лазерного випромінювання, пристрій може використовуватися в стандартних виробничих умовах.

«Я б не хотів залишитися без нього», — так оцінив необхідність такої установки практично на будь-якому машинобудівному підприємстві один із клієнтів компанії. Великий радіус дії, гнучкість і короткий час налаштування мобільного лазерного верстата ALV говорять самі за себе. Його можна переміщати вручну. А завдяки вбудованому акумулятору та гусеничному ходу він може переміщатися і сам.

ALPHA LASER GmbH: КОЖНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПРАГНЕ НАЙКРАЩИМ ЧИНОМ ВИКОНУВАТИ ЗАВДАННЯ, ЩО СТОЯТЬ ПЕРЕД НИМ, І МИ НЕОДМІННО ДОПОМОЖЕМО ЙОМУ в ЦЬОМУ

Ми експлуатуємо установку ALM 300 уже кілька років. Її можна доправити на будь-яке підприємство, у будь-яку точку країни, щоб на місці відновити, наприклад, поверхню великогабаритної деталі.

Мобільна зварювальна установка може бути готова до роботи в лічені хвилини. Маніпулятор швидко встановлюється та фіксується в бажаному робочому положенні за допомогою електрогідравлічних гальм. Зварювання можна виконувати вручну за допомогою джойстика, у напівавтоматичному режимі або за допомогою зовнішнього пульта керування.

Лазерна головка, яку можна повертати вліво та вправо, додатковий поворотно-похилий об’єктив і фокусуючі лінзи з різними фокусними відстанями гарантують досягнення лазерним променем (майже) будь-якої точки заготовки.

Комплектація та принцип дії

Мобільні системи лазерного зварювання ALPHA LASER дозволяють виконувати точні зварені шви заготовок навіть невеликих розмірів. При цьому діаметр зварювальної точки становить 0,2÷2,0 мм (мікрозварювання < 100 мкм). Крім того, вони дозволяють працювати в ручному, напівавтоматичному або автоматичному (з подачею дроту та без неї) режимах.

При ручному зварюванні присадний матеріал подає оператор, який за допомогою джойстика задає лише напрямок і швидкість подачі. У напівавтоматичному режимі оператор має можливість ще управляти переміщенням однієї або декількох осей із заданою швидкістю. Він може змінювати траєкторію або вносити невеликі коректування за допомогою джойстика.

В автоматичних системах використовується програмне забезпечення компанії WINLaserNC, за допомогою якого відбувається управління процесом зварювання (траєкторія та параметри випромінювання лазерного джерела). Програмне забезпечення може завантажуватися через зовнішній ПК.

Для відповідності твердості та міцності наплавлюваного матеріалу основному підбирається присадний дріт з необхідними характеристиками.

Система камер ALFT-HDMI, якими може оснащуватися устаткування компанії, дозволяє транслювати відео процесу зварювання на зовнішній екран. У них використовується високоякісна оптика фірми Leica. Дана функція дуже затребувана при навчанні персоналу. Процес підготовки майбутніх фахівців стає більш наочним і ефективним.

Система безпеки

В ALPHA LASER на високому рівні проєктується не тільки конструкція лазерних установок, але й система безпеки, оскільки лазерне випромінювання потенційне небезпечне для здоров’я та життя людини. Наприклад, ALM — перша система із сертифікацією TÜV, що відповідає високим вимогам експертизи промислової безпеки. А при поставці обладнання на завод ми додатково встановлюємо захист на базі кінцевих вимикачів. Дані технічні пристрої монтуються на двері в приміщення, де виконуються роботи.

Сфера застосування

Високопродуктивні лазерні системи ALPHA LASER використовуються в листообробці, інструментальному виробництві, у точному машинобудуванні, медицині, стоматології та багатьох інших сферах людської діяльності.

Про лазерні технології

Немає нічого більш універсального, ніж лазер. Лазерний промінь можна використовувати для наплавлення та зварювання, зміцнення або різання металу. Межі застосування — величезні! Практично в усіх сферах людської діяльності не обійтися без лазера. Зокрема, лазерні технології дозволяють значно продовжити термін служби деталей, що можуть зношуватися, і тим самим заощадити кошти на нові придбання.

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.