Сучасні технології з`єднання у виробництві меблів

СТАТЬЯ ИЗ РУБРИКИ: «МЕБЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО И ТЕХНОЛОГИИ»

Присадочний фрезер Mafell DD 40

Modern Joining Technologies if Furniture Production
The technologies used for joining construction elements in furniture production contribute a lot to the quality and appearance of the ready products. The leading producers — MAFFEL, HOFFMAN, LAMELLO — are offering innovative equipment for elements joining with maximum speed and ease at minimum cost. The article contains a description of the equipment and the technological processes and also lists the main peculiarities of the suggested methods' application.

Представляємо вам сучасні технології з'єднання елементів конструкцій та деталей у меблевому виробництві, під час реконструкції, у художніх промислах та впровадження дизайнерських рішень найвибагливіших замовників. Пропоновані технології розроблено провідними фірмами-виробниками: MAFELL, HOFFMANN (Німеччина) і LAMELLO (Швейцарія). Їх широке застосування дозволяє значно покращити якість виробів та суттєво збільшити продуктивність праці.

Фірма MAFELL (Німеччина) для виконання з'єднань у виробництві меблів представляє єдиний у світі ручний присадочний фрезер DD40.

Використовуючи традиційне з'єднання на круглий шкант і точність позиціювання присадочного фрезера фірмі MAFELL вдалося зробити революційний переворот у мобільній техніці для з'єднання деталей. При цьому DD40 працює швидше, точніше й комфортніше за всіх.

Заготовка при склеюванні точно встановлюється. При цьому процес стягування значно спрощується, пришвидшується або відсутній зовсім.

DD40 — системне рішення від фірми MAFELL.

Особливості присадочного фрезера DD 40

 • Комфортне та зручне використання.
 • Унікальна система упорів.
 • Велика потужність 700 (1000) Вт.

Шкала, що легко читається, і шість позицій револьверного упора забезпечують встановлення (визначення) параметрів DD 40 відповідно до товщини заготовки за лічені секунди.

Параметри глибини, висоти й кут нахилу настроюються.

Кутовий упор встановлюється і фіксу­ється з обох боків.

Швидке й точне позиціювання за системою упорів. Можливість свердління без розмітки забезпечують штифти, що втоплюються, й додаткові упори.

Відстань між свердлами 32 мм, як і у стаціонарного свердлильно-присадочного верстата, глибина свердління до 37 мм. Діаметр свердла від 3 до 12 (16) мм. Для роботи з великими заготовками існують шаблони довжиною 0,8 та 1,6 м.

Технологія з'єднання фірми HOFFMAN (Німеччина). Ще 1985 року Томас Хоффманн розробив систему з'єднання дерев'яних і деревостружкових деталей на "ластівку", що одержала назву "ластівка Hoffmann" і була прийнята в деревообробній галузі. Вона виявилася затребуваною й необхідною для забезпечення високого рівня виробництва меблів, столярного виробництва та при виготовленні дерев'яних конструкцій.

"Ластівка Hoffmann" виготовлена із синтетичного полімеру, пластичного й міцного. Даний принцип особливо ефективно працює в з'єднаннях деталей, зарізаних під кутом 45o. У цьому випадку вироби з натуральної деревини не мають відкритих торців, що підвищує їхню стійкість до вологості і збільшує строк використання виробу. З'єднання "на вус" дає можливість стикувати деталі будь-якого профілю, навіть шпоновані.

Технологічний процес з'єднання:

 • торцювання (заусовка) деталей;
 • фрезерування пазів під "ластівки";
 • стикування деталей та запресовування "ластівок".

На цьому процес з'єднання завершений, і конструкція передається на інші етапи виробництва!

Така технологія з'єднання є особливо ефективною для виробництва рамкових меблевих фасадів та інших рамкових конструкцій (рамок картин, дзеркал тощо). Вона значно спрощує з'єднання деталей із складним профілем під різними кутами.

На сьогодні фірма HOFFMANN пропонує як великий асортимент шпонок (шпонки різних кольорів та розмірів), так і великий асортимент обладнання для виконання з'єднань за допомогою шпонок HOFFMANN.

Технологія Hoffmann ефективна як для великих виробництв, так і для малих підприємств, що забезпечується великим спектром обладнання: від ручних верстатів до верстатів із ЧПУ.

Технології з'єднання фірми LAMELLO (Швейцарія). Найбільш цікавими для виробників меблів є останні інноваційні розробки фірми LAMELLO (Швейцарія), зокрема, системи з'єднання P?Zeta та INVIS.

Система P-Zeta складається зі з'єднувального елемента Clamex-P та спеціалізованого ламельного фрезера Zeta.

Zeta — потужний ручний інструмент для системи-P.

Найбільш передовий ламельний фрезер, який щоденно заощаджує ваш час.

Заощадження часу на кожному пазі!

Функція профільного паза

Вертикальний механічний привід (VMD) — ядро машини і ключ до системи-P, нова система з'єднання з профілем.

Процедура фрезерування

Фреза заходить на встановлену глибину. Потім виконується вертикальний рух вгору і вниз для фрезерування профілю.

Властивості і переваги

Зручний у використанні: вертикальний рух запускається автоматично; мала вага через компактну конструкцію; оптичний контроль VM.

Безпечна робота за рахунок використання надійної технології низького механічного зношування.

При вимкненні VMD Zeta можна використовувати як стандартний ламельний фрезер, користуючись ним для ще можливих 14 застосувань.

Clamex P.Більша свобода дизайну — швидке складання

Гнучкий з'єднувач для встановлення без інструменту за лічені секунди!

Clamex P відкриває цілком нові можливості дизайну для архітекторів, проектувальників, інженерів і виробників меблів. Досі технічні проблеми завжди обмежували ваші розробки. Clamex P дозволяє виняткову і гнучку реалізацію ваших ідей і розробок. З'єднувач отримав нагороду Interzum Award 2009 як "інноваційний з'єднувальний елемент".

Гнучка установка

Мала ширина елемента дозволяє застосовувати кути від 30-180°, а також кутові та стикові з'єднання. Паз для встановлення Clamex-P можна виконати фрезером Zeta від Lamello або на обробному центрі з ЧПУ.

Більша свобода дизайну

З'єднання, які в минулому були складними або неестетичними щодо виконання, тепер виконуються досконало, ефективно і переконливо.

Легке складання

Завдяки легкій, без використання інструменту, ручній установці Clamex P ви можете реалізувати нові концепції для виробництва, матеріально-технічного забезпечення і складання.

Впродовж виробничого процесу ви можете швидко встановити з'єднувач для проміжної перевірки і зняти його знову, так само легко, як для поверхневої обробки.

Здатність перевезти ваші заготовки із заздалегідь встановленими з'єднувачами значно скорочує час складання на місці! З Clamex P навіть недостатньо навчена особа може швидко, правильно і легко скласти меблі за лічені хвилини, використовуючи лише шестигранник.

Invis® Mx — нова генерація. Швидко. Економно

"З'єднання непомітні, як склеєні, й універсальні, як скручені"

Як працює Invis® Mx

 • Minimag Mx приєднується до будь-якого дриля з частотою обертання 1200-1500 об/хв.
 • Обертове магнітне поле Minimag Mx крутить з'єднувальний елемент так само, як одна шестерня іншу.
 • Гвинт всередині з'єднувального елемента закручується у внутрішню різьбу гайки — за допомогою магнітного поля.
 • Щоб відкрити з'єднання, достатньо просто змінити напрямок обертання дриля.

INVIS. Застосування. Чиста Естетика

 • Виготовлені вами меблі мають найвищу якість, вони досконалі до найменшої деталі: усі з'єднання є на 100 % прихованими і розбірними — виконані без отворів, кришок чи дерев'яних заглушок.
 • Проектуйте заготовку, як заманеться, без обмеження розміру. А якщо вона завелика для транспортування? Що ж, просто розберіть на частини…
 • Створюйте системи меблів, які можуть бути розширені самотужки вашими клієнтами.
 • Швидке і безпечне розбирання
 • Ви розробляєте великі проекти? З'єднання з допомогою Invis ідеальні для великих заготовок, таких як об'ємні громіздкі меблі, великі стелажі, столи і серванти.
 • Меблі та інші об'єкти для виставкового стенду можуть бути неодноразово зібрані і розібрані за допомогою Invis, без ознак зношування матеріалів!
 • Меблі з Invis ідеальні для "сучасних кочівників" серед ваших клієнтів. Усі важливі елементи можуть бути розібрані на частини, перевезені і легко зібрані знову.
 • Invis — найкраще рішення для мінімізації транспортного та складського об'єму — досконалий для меблів, що виробляються масово.

Ідеально підходить для різнорідних матеріалів

 • Ви маєте вибір. Що ви виберете — дерево, пластмасу чи метал? Чи, може, ви хочете їх об'єднати? Invis — це місток між різними матеріалами.
 • Наочна демонстрація переконує. З'єднайте об'єкти з нержавіючої сталі без зварного шва — і зробіть це з'єднання розбірним.

ПП "Ющишин" м. Львів-Бірки, вул. Б. Хмельницького, 28
тел. / факс: (032) 247-79-44, тел.: (032) 247-79-55,
тел.моб.: (097) 22-00-270, (066) 346-10-95, (063) 863-73-03

www.yushchyshyn.com.ua

Рекламодатели

Партнёры

Новостная рассылка

Будьте в курсе наших последних новостей. Оформите бесплатно персональную новостную рассылку.